Etiket arşivi: Aile İle Sevgili Tanışması

Sevgili Ailesiyle Tanışma Nasıl Olur

Ailelerin-Tanışması
Ailelerin-Tanışması

Sevgili ailesi ile tanışma nasıl olur yazımıza geçmeden önce

Sevgili İle Aile Ne Zaman Tanıştırılmalı?

Sevgilinin ailesi ile tanışmaya giderken ne giyilir

yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Aile tanışmasına giderken güzel bir demet çiçek veya bir tatlı ile eli boş gitmemek hoş duracaktır. Sevgili ailesiyle tanışmaya giderken, çekirdek aile olmasına, çok fazla akrabaların bulunmamasına özen göstermelisiniz. Neticede resmi bir şey söz konusu değildir ve bu tür hayırlı şeylerde çok fazla kalabalığın karıştırılmaması mantıklı olacaktır.

Daha çok okuldan, işten ve sizlerin ailesinden söz geçer. Kısa ve kendinizden emin cevaplar vermeniz çok önemlidir. Gereksiz espri yapmaya çalışmayınız. Komik mizaçlı olabilirsiniz fakat çok fazla espri sizi biraz itici gösterebilir, esprilerinizi ilerleyen zamanlara bırakmanızda fayda bulunmaktadır.

Ölçülü ve saygılı duruşunuz ile sevgili ailesi ile tanışmanızı gayet güzel geçireceksiniz. Ne kadar serin kanlı olursanız olun heyecan yapmanız kadar doğal bir şey yoktur, heyecanlıyım diyerek daha fazla strese kendi kendinizi sokmayınız.

En önemli noktalardan biride sevgilinizden aile bireyleri ile ilgili ayrıntılı bilgileri alarak, buna göre davranmanız olacaktır. Örneğin kimi baba sakız çiğnemekten, kimi baba karşısında ayak ayak üstüne atılmasından hoşlanmayabilir 🙂

Aile Tanışma Kıyafetleri
Aile Tanışma Kıyafetleri

Sevgili İle Aile Ne Zaman Tanıştırılmalı?

 

Aile Tanışma Kıyafetleri
Aile Tanışma Kıyafetleri

İster kız, ister erkek olsun sevgililerinin ailesi ile tanışma gününü tatlı bir stresle bekler. (Çoğunluğu stres yaşar, çok istisnalar tabi ki bulunmaktadır.) Bu ve bundan sonra ki yazılarımızda bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Sevgilinizi ne zaman ailenizle tanıştırmalısınız, bunun için en doğru zaman nedir bu yazımızda bunlarla ilgili bilgiler sizlerle paylaşacağız.

Sağlıklı bir ilişkiden aile üyelerinin (en azından birinin ki bu genelde ya kız kardeş ya anne olur) haberinin olması en doğru olanıdır. Sevgilinizi belirli bir süre tanıdıktan sonra (bu süre kişiden kişiye değişmekte olup, ortalama 3-6 ay yeterli olacaktır) aile ile tanıştırara, ailenizin görüşlerini almanız çok önemlidir.

Sevgilinizi öyle bir zamanda aileniz ile tanıştırmalısınız ki, bu aşamadan sonra ailenizin fikirlerini dikkate alarak ilişkinin seyrine yön vermeniz mantıklı olacaktır.

Ailenizin bakış açısı ve fikirlerinin önemini göz önünde bulundurarak ilişkinin gidişatına yön verilecektir.

Özetlemek gerekirse, sevgilinizi ailenizle tanıştırmak için gerekli zaman onu tanıdığınızı düşündüğünüz, ilişkinizi artık resmiyete dökmek üzere olduğunuz ve ailenizin fikirlerine ihtiyaç duyduğunuz zaman tanıştırılmalıdır.

Ailelerin-Tanışması
Ailelerin-Tanışması