Etiket arşivi: Aile Tanışmasında Dikkat Edilecekler

Aile Tanışmasında Ne İkram Edilir

Ailelerin-Tanışması
Ailelerin-Tanışması

Aile tanışmasında ne ikram edilir? Ailelerin tanışması için konuşuldu, ne zaman gelecekleri belli oldu, peki bu heyecan dolu anda ne ikram edilir?

Yörelerde farklılık gösterse de sizler için en genel ve kolay bir menü hazırlamaya çalıştık:

Öncelikli olarak en iddialı olduğunuz unlu mamülleri yapmanızı (Kurabiye, börek, kek, çörek vb… bir veya bir kaç çeşit olabilir) tavsiye ederiz.

Unlu mamüllerin yanında kısık ateşte yavaş yavaş demlenen iddialı bir çay çok hoş olacaktır.

(Mevsimine göre dondurma veya meyve servisleri sizlerin isteğine bağlı.)

Son olarak güzel bir Türk Kahvesi ve yanında hoş lokum sunumu olabilir.

Dikkat

Burada sunum yaptığınız mamüller kadar sunumu nasıl yaptığınız da önemlidir. Bunun için gümüş zarif tepsiler kullanmanızı ve masa düzene özen göstermenizi tavsiye ederiz. Aile tanışmasında dikkat edileceklerle ilgili bir çok makalemizi sizlerle paylaştık. Bu yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Özetlemek gerekirse, hoş bir sunumla en güzel yaptığınız mamülleri sunmanızı tavsiye ederiz. (Kendinizin yapması daha makbul olmasına rağmen, eğer vaktiniz ve yeteneğiniz yoksa hazır almak zorunda kalacaksınız :))

Aile Tanışması İkram
Aile Tanışması İkram

Aile Tanışması Nasıl Olmalı

Ailelerin-Tanışması
Ailelerin-Tanışması

Anadolu’nun gelenek ve adetlerine göre kız isteme öncesinde usulen iki aile tanışır. Genellikle bu ilk tanışma kız tarafının ailesine gidilen nezaket ziyareti ile olsada günümüzde artık restorantlarda da bu tanışmalar gerçekleştirilir. Aile tanışmaları kız tarafının daveti üzerine ve/veya erkek tarafının uygun bir zamanda ziyaretini bildirmesi üzerine gerçekleşebilir.

Tanışmaya giderken alınabilecek hediyeler yazımızı tıklayarak okuyabilirsiz.

Aile tanışmasında pişirilecek yemakler yazımızı tıklayarak okuyabilirsiniz.

Tanışma Yemeği Nadirde Olsa Dışarıdada Yapılabiliyor
Tanışma Yemeği Nadirde Olsa Dışarıdada Yapılabiliyor

Erkek tarafının nezaket ve tanışma yemeğinde kız tarafına güven vermeleri, güler yüzlü ve hoş görülü olmaları çok önemlidir. Bu tür hayırlı işlerde ilk izlenim oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Bunun için erkek tarafı her zaman her konuda bir tık geride olmalı ve kız evini naz evi olduğunu unutmamalıdır.

Tanışma yemeğinde en önemlisi samimi ortamdır
Tanışma yemeğinde en önemlisi samimi ortamdır