Etiket arşivi: Aile Tanışmasında Kim Olur

Aile Tanışmasında Damat Adayı Olur mu?

Aile Tanışma Kıyafetleri
Aile Tanışma Kıyafetleri

Daha öncesinde aile tanışmasında kimler olur tıklayınızyazımızda kimlerin olması gerektiğini sizlerle paylaşmıştık. Sizlerden gelen detaylar için bir kez daha aile tanışmasında damt adayı olur mu sorusuna nedenleri ile birlikte cevap vereceğiz.

Güzel Anadolumuzda annelerimizden veya (daha çok) babaannelerimizden sıkça duyarız, nişanlımın yüzünü bir kez bile görmedim, sadece evlendiğimde tanıdım… Koşullar bu haldeyken eski dönemlerde aile tanışmasında damat adayının katılmamasının nedenlerini kendinizce çıkarabileceğinizi düşünmekteyiz.

Günümüz şartlarında, özellikle kız ve erkek anlaşarak evliliksüreci ne karar verdiğinde damat adayının da pek tabi aile tanışmasına olması oldukça uygun olacaktır. İtiraz sözlerini duyar gibiyiz… Eskiden… diye başlayan bir çok cümle kurulduğunu işitir gibiyiz…

Eğer eskilere göre bu tanışma gerçekleşecekse, büyükler bir araya gelir kız ve erkek uygun görülür ve kız ve erkek birbirlerini düğün gecesinde tanırlar…

Yazımızı bir toparlayacak olursak eğer karşı taraftan bir tepki gelmezse damat adayı da aile tanışmasında yerini almalıdır. Fakat bunu bir gerginlik haline getirmeye gerek yok. Kız tarafı biz damat adayını tanımak istemiyoruz 🙂 derse çok bir problem de çıkarmayınız deriz:)

Ailelerin-Tanışması
Ailelerin-Tanışması

Aile Tanışmasında Kimler Olur?

Ailelerin-Tanışması
Ailelerin-Tanışması

Aile tanışmasında kimler olur veya kimler olmazsa olmaz? Öncelikli olarak kimisi için arkadaş kimisi için ise kardeşler olmazsa olmazlar arasındadır. Bu ayrıma varacak olan ise sizsiniz. Bir aile tanışmasında karşı taraf öncelikli olarak aile büyüklerini görmek ister ki ilk intiba bu açıdan çok önemlidir. Yani anne, baba ve kardeşler mutlaka yerini almalıdır aile tanışmasında. Bunun yanı sıra listenize abartmamak kaydı ile en yakın bir kaç dostunuzu ekleyebilirsiniz. Fakat bu sayıyı çok fazla abartmamak gerekir.

Akrabalar olmalı mıdır?

İlk olarak belirtelim anne tarafını veya baba tarafını çağırdığınızda bir kişi eksik kalırsa ben niye çağrılmadım diyerek gönül koyabilir. Bunun için sizlere tavsiyemiz ilk tanışmada çekirdek aile ile bir tanışma organize edip, ailelerin anlaşması halinde daha geniş katılımlı bir aile tanışma yemeği tertip edilebilir.

Tanışma Ortamı

Aile tanışmalarında birde hoş muhabbet bir kaç kişinin olması çok iyi olacaktır. Gergin ortamlardan ziyade hoş muhabbetli yerler oldukça daha güzel olacaktır.