Etiket arşivi: Burç Uyumu

Evlilikte Burç Uyumu (Kova Burcu)

Evlilikte Uyum Kova Burcu
Evlilikte Uyum Kova Burcu

KOVA

Kova burcunun bir ilişkide tipik karekteristik özelliği merhametli yanıdır. Canlı sevgisini evliliği için aşka adayan kova burcu insanı aşkı, mantığı ile harmanlamak ister. Bunun içindir ki bir kova burcu insanı rahatlıkla her burçla ilişki yaşayabilir fakat iş evliliğe gelince biraz tezatlıklar oluşabilir. Bir ilişkide insancıllığı ne kadar üst düzeyde tutsada kova burcu insanı, evliliklerinde kendilerini sınırlandırılmış gibi hissettiği anda problemler başlayabilir. Bunun içindirki kova burcu insanı ile evliliğin kilit noktası, merhametli olmak ve özgürlüklere ket vurmamak olacaktır.

Evleneceği insanın her konu hakkında entellektüel yorumlarına ve fikir alışverişlerine önem veren kova burcu insanının ideal eş adayı kendi grubu kova burcu olacağı gibi, Terazi ve İkizler burcu ile iyi bir uyum sağlayabilir. Aşk yönü ağır basan kova burcu insanı bir balık burcu ile iyi bir uyum yakalayabilir.

Mantık ve aşkın harmanlaşmış olacağı bir evlilik için ideal bir eş olan Kova burcu insanı, kendini rahat hissedebildiği sürece çok iyi bir eş olabilir.

Evlilikte Burç Uyumu Balık

Evlilikte Uyum Balık Burcu
Evlilikte Uyum Balık Burcu

BALIK

Duygusallığı en yoğun yaşayan grup dersek yanılmış olmayız. Aşk insanı olan Balık burcu evliliğini mantıktan uzak olarak sadece aşk temelli oluşturmak ister. Duygusallığını hiç bir şekilde gizleyemeyen bu naif burç insanlarının mutluluğunu veya mutsuzluğunu hemen anlarsınız. Evliliğinin mutlu sürebilmesi adına hiç bir özveriden kaçınmayan bu gurbun evliliğini uzun soluklu sürdürmeleri şaşılacak bir durum değildir.

İlk satırda belirttiğimiz gibi duygusalığın en yoğun olduğu Balık insanı için ideal eş Balık’tır. Balık, Yengeç ve Akrep’le iyi bir uyum sağlayabilir. Duygusallığın en üst düzeyde olduğu bu üç grup evliliği ”aşk evliliği” şeklinde sınıflandırılabilinir. Bir balık, lider özelliği üst düzey olan Koç’lada iyi bir uyum sağlayabilir. İdeal koç erkeği ile, duygusal balık kızı iyi bir ikili oluşturabilir.

Evlilikte Burç Uyumu (Yengeç)

Evlilikte Uyum Yengeç Burcu
Evlilikte Uyum Yengeç Burcu

Şefkat ve duygusallığı uçlarda yaşayan Yengeç burçlarının en tipik özelliği ani tepki ve kararlarıdır. Evlilik gibi ciddi bir karar alırken bu ani kararlarından ziyade daha detaylı düşünmesi gereken Yengeç burcu kişilerin en çok anlaşabileceği burç grupları kendisi gibi Yengeçler başta olamk üzere Balık ve Akrep’lede uygun bir evlilik hayatı oluşturabilirler. Yengeçler tambir evcimen olup adeta evlilik için büyük özveride bulunabilecek bir gruptur. Evliliğe uygun yapısı nedeniyle Yengeçler, Oğlak, Koç veya Terazi burçları ilede iyi bir uyum yakalayabilirler.

Alışırsa hem eğlenir hem eğlendirir

Yengeç’ler genel anlamda git gelleri olan fakat, güven duyduğu ve alıştığı kişilerle eğlenen, eğlendiren, mizah duygusunun inceliklerine sahiptir. Yengeç burcu genel anlamda evliliğe en yatkın olan burclar arasında yer alır.