Etiket arşivi: Burç

Evlilikte Burç Uyumu (Akrep Burcu)

Evlilikte Uyum Akrep Burcu
Evlilikte Uyum Akrep Burcu

AKREP

Bir şarkı sözü ile özetleyecek olursak, sen sus gözlerin konuşsun… Akrep burcu evlilikte çok duygusal olmakla birlikte evliliklerini mutlu devam ettirebilmek adına her türlü zorluğa göğüs germek için ellerinden geleni yaparlar. Sağlam bir temelli evlilik için oldukça titz davranan Akrep burcu, evlilik öncesi sizleri baştan aşağı incelemesi ve soruşturması sizlere çok doğla gelsin şaşırmayın.

Akrep burcunun evlilikte en iyi  uyumu yakalayacağı burçlar:

Akrepler ya hayran olacaklaı ve aşkla bağlanacakları güçlü Aslan, Boğa burçları ile ya da duygusal derinliklerinde birlikte kaybolabilecekleri balık veya başka bir akrep burcuna inanılmaz tutku ile bağlanabilirler. Evlilik adına çok şey ortaya sunabilecek olup, kendisinden ödün vermekten çekinmeyen Akrep burcu insanının evliliklerinde tavırları gayet yapıcı, şevkatli ve hoşgörülüdür. Akrep burcu insanının evlilikte veya ikili ilişkilerde mantığı ile hareketi çok nadir gözüken bir olaydır. Aşk ve duygu yoğunluğu için kendilerinden her zaman bir parça ortaya koyma konusunda uzman sayılırlar.

Evlilikte Burç Uyumu (Terazi Burcu)

Evlilikte Uyum Terazi Burcu
Evlilikte Uyum Terazi Burcu

Terazi Burcu Evlilikte Uyum

Denge ve ahenk burcu. İlişkilerinde yakalamaya çalıştığı bu müthiş dengecilik olumlu olabileceği gibi, maalesef abartıldığında olumsuzda olabiliyor. Aşk için yaratılmış olarak adlandırılan Venüs çevresinde dolanırlar Terazi’ler… İlişkilerinde naiflik ve nezaket kuralları çerçevesinde davranıldığı durumlarda gayet güzel paylaşımların yaşandığı uzun soluklu ilişkiler ve ve mutlu evlilikler burcudur terazi…

Terazinin evliliği denge üzerinde olacağından belki de zıt karakterli olacağından koç burcu ile uzun vadeli bir evlilik kurabilir. Aşk evliliğine en yatkın olan burç eşi ise kuşkusuz kova’dır.

Terazi dengeyi yakalamaya çalışarak bütün burçlarla uyumu yakalamaya çalışmasına rağmen, ruh ikizleri arasında Akrep’de yer alabilir.

Evliliklerinde mutlu bir aşk arayan Terazi burcu insanı, kafasına ve kalbine uygun olduğunu düşündüğü insanla bir ömür boyu yaşamını sürdürmeyi hep hayal eder.

Evlilikte Burç Uyumu (Yay Burcu)

Evlilikte Uyum Yay Burcu
Evlilikte Uyum Yay Burcu

YAY

Herşeye iyi bir bakış açısı getirmeye çalışan ‘polyannacılık’ özelliği en fazla olan burç grubudur. Gezmek, keşfetmek birlikte bir şeyler yapmak bu burcun tipik özellikleri arasındadır. Hayata birlikte aynı pencereden bakacağı ve bu pencereyi genişleteceği kültürel ve bilgisel derinliği olan insanlarla mutlu bir evlilik kurması kaçınılmaz olur.

Hareketi ve aktiviteyi çok seven Yay burcu insanı kendisi gibi bir yayla iyi bir uyum sağlayabileceği gibi, özelliklerini taşıyan lider ruhlu bir koç ile mutlu bir birliktelik sürdürebilir. Duygusal bir balık ile çok şey paylaşabilir, tipik bir ikizlerle uzun soluklu birliktelik yaşayabilir. Aslan burcuna eğer alışırsa çok ideal bir evlilik için hiç bir engel kalmamış denilebilir.

Evlilikte Burç Uyumu (Oğlak Burcu)

Evlilikte Uyum Oğlak Burcu
Evlilikte Uyum Oğlak Burcu

OĞLAK

Oğlak burcu kişiliğini rahatlıkla oturtmuş, her olay karşısında net bir tavır sergileme özelliğine sahip olan burç grubudur. Ciddiyetten taviz vermeyen, yeniliklere geç ama bir o kadar sağlam bağlanırlar. İlişkilerinde sadece bireysel olarak hareket etmeyerek, çevresini ve özellikle aile onayını üst düzeyde önemserler. Yani oğlak burcu ile birlikktelik yaşamak isteyenlere bir ufak tüyo verecek olursak, hem kendi ailenizi hemde eşinizin ailesini önemseyin ve bunu ona belli edin. Belki her burcun aradığı özellik diyebilirsiniz ama bir ilişkide oğlak burcu her şeyden önce güven arar. Güvenilirliğinde en ufak kuşkuya düştüğü insanla mutluluğu yakalaması oldukça güçtür.

Oğlak burcu insanı kendisi gibi güvenilir bir oğlakla oldukça sağlam temelli bir ilişki sürdürebilir. Kendi dışında Yengeç ve Başak grubu burçlarla oldukça mutlu bir evlilik yaşayabilir. Güçlü ve güvenilir bir Boğa erkeği ile, aşkı arayan oğlak bayanının evliliği ise aşk dolu olacaktır.

Evlilikte Burç Uyumu (Kova Burcu)

Evlilikte Uyum Kova Burcu
Evlilikte Uyum Kova Burcu

KOVA

Kova burcunun bir ilişkide tipik karekteristik özelliği merhametli yanıdır. Canlı sevgisini evliliği için aşka adayan kova burcu insanı aşkı, mantığı ile harmanlamak ister. Bunun içindir ki bir kova burcu insanı rahatlıkla her burçla ilişki yaşayabilir fakat iş evliliğe gelince biraz tezatlıklar oluşabilir. Bir ilişkide insancıllığı ne kadar üst düzeyde tutsada kova burcu insanı, evliliklerinde kendilerini sınırlandırılmış gibi hissettiği anda problemler başlayabilir. Bunun içindirki kova burcu insanı ile evliliğin kilit noktası, merhametli olmak ve özgürlüklere ket vurmamak olacaktır.

Evleneceği insanın her konu hakkında entellektüel yorumlarına ve fikir alışverişlerine önem veren kova burcu insanının ideal eş adayı kendi grubu kova burcu olacağı gibi, Terazi ve İkizler burcu ile iyi bir uyum sağlayabilir. Aşk yönü ağır basan kova burcu insanı bir balık burcu ile iyi bir uyum yakalayabilir.

Mantık ve aşkın harmanlaşmış olacağı bir evlilik için ideal bir eş olan Kova burcu insanı, kendini rahat hissedebildiği sürece çok iyi bir eş olabilir.

Evlilikte Burç Uyumu Balık

Evlilikte Uyum Balık Burcu
Evlilikte Uyum Balık Burcu

BALIK

Duygusallığı en yoğun yaşayan grup dersek yanılmış olmayız. Aşk insanı olan Balık burcu evliliğini mantıktan uzak olarak sadece aşk temelli oluşturmak ister. Duygusallığını hiç bir şekilde gizleyemeyen bu naif burç insanlarının mutluluğunu veya mutsuzluğunu hemen anlarsınız. Evliliğinin mutlu sürebilmesi adına hiç bir özveriden kaçınmayan bu gurbun evliliğini uzun soluklu sürdürmeleri şaşılacak bir durum değildir.

İlk satırda belirttiğimiz gibi duygusalığın en yoğun olduğu Balık insanı için ideal eş Balık’tır. Balık, Yengeç ve Akrep’le iyi bir uyum sağlayabilir. Duygusallığın en üst düzeyde olduğu bu üç grup evliliği ”aşk evliliği” şeklinde sınıflandırılabilinir. Bir balık, lider özelliği üst düzey olan Koç’lada iyi bir uyum sağlayabilir. İdeal koç erkeği ile, duygusal balık kızı iyi bir ikili oluşturabilir.