Etiket arşivi: Çeyiz serme

Çeyiz Sermesi Örnekleri

Çeyiz Serme Görüntüleri
Çeyiz Serme Görüntüleri

Öncelikli olarak sizlerle paylaştığımız,

Kız çeyizinde neler olmalı

Çeyiz serme nasıl olur

yazılarımıza göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. Bu yazımızda ise sizlerle daha önce paylaştığımız yazılara ek olarak görsellerle birlikte çeyiz sermesi örneklerini paylaşacağız.

En basit kural ise el işlemeleri ve diğer hazır eşyaların gruplandırılmasına dikkat edilmesi gerektiğini söylemeliyiz. Örneğin havlu, eşarp, vb. el işlerini bir grupta sergilerken, mikser, ütü vb. elektirikli eşyaları bir yerde gruplandırma yapılması gayet mantıklı ve hoş olacaktır. İşte bir kaç örnek;

Çeyiz Serme Görselleri
Çeyiz Serme Görselleri

Çeyiz sermesi örnekleri için bir diğer tavsiyemiz ise eşyaları bulundukları yere göre gruplandırmanız şeklinde olacaktır. Örneğin mutfak için gerekli olan eşyalar bir grupta, salon eşyaları bir grupta gibi…

Önemli olan nokta belirli bir dizayna uygun olarak çeyiz serme durumunun olmasıdır, işte bir kaç çeyiz serme örneği görselleri:

Çeyiz Sermeye Kimler Gelir

Kız Çeyizi
Kız Çeyizi

Çeyiz sermeye kimler gelir denildiğinde bazı yörelerde istisnalar olmasına rağmen en yaygın olan çeyiz sermeye kimler gelir konusunu sizlerle paylaşacağız. Bir sonra ki yazımız da ise çeyiz sermeye hediye ne götürülür yazımızı okuyabilirsiniz.

Çeyiz serme baba ocağında (Yok ise eğer amca veya dayı gibi bir büyük evinde) kız tarafından bayan akrabalar ve damat tarafından bayan akrabaların katılımı ile olur. (Yük taşıma işi ise erkekler tarafından yapılır:))Burada en çok gelen soru ise arkadaş komşu çeyiz sermeye davet edilir mi şeklindedir. İşte bunun ayrıntılı cevabı:

Evet çeyiz sermeye arkadaş ve komşular davet edilir, hatta davet edilmediği takdirde sizlere gönül koyarlar.

Özetleyecek olursak çeyiz sermeye kimler davet edilir sorusunun cevabı kız tarafı, erkek tarafı ve sevdiğiniz yanınızda bulunmasını istediğiniz bayanlar ile olur. evliliksureci.com ailesi olarak hepinize bir ömür boyu mutluluklar dileriz 🙂

Kız Çeyizi Listesi
Kız Çeyizi Listesi

Kız çeyizi listesi için sitemizin arama kısma ‘kız çeyizinde neler olmalı’ yazarak aratıp ulaşabilirsiniz. Sizlerle kız çeyizi listesinde nelerin bulunması gerektiği ile ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Çeyiz Serme Nasıl Olur

Kız Çeyizi
Kız Çeyizi

Çeyiz serme ne zaman olur, çeyiz serme nasıl olur gibi sorularınızı net cevaplarını bu yazımızda bulacaksınız.

Çeyiz serme, kız tarafı ve erkek tarafının akrabaları   yakın arkadaş ve komşuları ile olur. Burada temel mantık kızın eksik eşyalarını tamamlamaktır. Bunun için yakın eş dost öncesinden kız tarafını arar ve şu eksiği ben getireceğim almayın der. Bu şekilde organize okunduğunda aynı eşyalar denk gelmemiş olur. Örneğin tost makinesini hala getirir, ütü teyzeden gelir gibi… Kız çeyizinde neler olmalı yazımızda sizlerle eşya listesini paylaşmıştı.

Peki çeyiz ne zaman serilir

Çeyiz sedilmesi ev duzmeye giderken yapılır.Genellikle düğünden 1, 2 hafta önce çeyiz serilir ve ev düzülür. Evin bir odasına toplanan eşyalar birlikte toplanır, (taşınması için erkeklerden yardım almayı unutmayın) erkek tarafının ayarlayacağı aracla taşınır. Çeyizde neler olur yazımızda okumanızı tavsiye ederiz.