Etiket arşivi: Dış Çekim

Düğün, Nişan, Söz Fotoğrafçı Seçiminde Püf Noktalar

Fotoğrafçı seçiminde püf noktalar
Fotoğrafçı seçiminde püf noktalar

Hayatınızın en güzel günlerini ölümsüzleitirecek kişiyi seçmek çok önemli. İşinin ehli profesyonel insanlarla çalışmak en ideali. Peki iyi bir fotoğrafçı nasıl olur? İyi bir fotoğrafçı nasıl seçilir?

Öncelikle herkesin en büyük yanılgısı, pahalı fotoğrafçı eşittir kalite. Bu kesinlikle yanlış bir kanaattir. Güncel olarak dış çekim için albüm (genellikle 24 poz) ve büyük boy çerçeveli resim dahil 500 TL’den başlayarak üst sınır olmadan artabilir.

Fotoğrafçı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Bazı Noktaları Atlamayınız
Fotoğrafçı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Bazı Noktaları Atlamayınız
  • İyi bir fotoğrafçının, kenidine özgü hayal dünyası  olup, hikayenizi anlattığınızda size özel bir perspektif geliştirerek, doğaçlama olmayan, hikayenizi yansıtan ve doğal olan pozlar için sizlerin hayalini resmedecek ve bunu size aktaracak özellikte olmalıdır. Nasıl bir şey istediğinizi tarif ettikten sonra, sizlere hayalinizi resmedecek ve bunu anlatabilecek yeterlilikte insanlarla çalışın.
  • Fotoğrafçınız, kesinlikle pozitif ve güleryüzlü olmalıdır.
  • Fotoğraf makinesi kalitesi gibi detaylara çok girmeden şuunu söylemek gerekir, tam profesyonel makineler, ışığı ayarlayıcı teçhizatlar, fotoğrafçının yardımcısı olup olmadığı sizleri fikir sahibi yapabilir.

Çoğu fotoğrafçı kabul etmez (kendilerince haklılar) ama çekim boyunca olan bütün fotoğrafların digital ortamında olanlarıda sizlerle paylaşacak bir fotoğrafçı bulursanız çok hoş olur.

 

En Güzel Dış Çekim Mekanları

Öncelikle sevdiğiniz ortam, tarihi, doğal vb. gibi sınırlandırma yaparak işe başlamalısınız.  Bulunduğunuz yerde en güzel dış mekan yerleri seçerken püf noktalarını paylaştığımız Dış Çekimde Mekan Seçerken Dikkat Edilecek Püf Noktalar yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Eğer doğal ortamlar seviyorsanız botanik bahçeleri tercih edebilirsiniz. İstanbul’da Botanik Bahçeler, ve İstanbul’un en güzel doğal dış çekim mekanlarına bir bakacak olursak,

İstanbul’un En Güzel Tarih Kokan Mekanları

Haydarpaşa aşk’tır… Belki biraz duygusal baktığımdan böyle söylüyorum fakat, Haydarpaşa dış çekim için biçilmiş kaftandır, fakat gitmeden önce izin almanızda fayda var, her hangi farklı bir aktivite olduğunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.