Etiket arşivi: Düğün Salonu Seçimi

Yaz Düğünü

Ülkemizde yapılan düğünlerin çok büyük kısmı yazın yapılır. Yazın yapılacak düğün için dikkat edilecek en önemli noktaları sizlerle paylaşacağız. Damat, Gelin ve genel olarak sizler için maddeler halinde yararlı olacak bilgileri paylaşacağız.

Mutlu Evlilik İçin
Mutlu Evlilik İçin

Genel Olarak

Yaz konseptinde sinek, böcek, haşerelere özel önlemler alıp, gerekli tedbirlerin mekan sahiplerince alınıp alınmadığını mutlaka sorgulayınız.

Yemekli bir düğün için bir kaç gün öncesinde son hazırlıkları kontrol etmelisiniz, sunacağınız gıdaların tazeliği ve temizliğinden emin olmalısınız.

Eğer karadeniz veya doğulu iseniz düğün salonunun pisti çok büyük olmalı. Küçük pistte rahatça ne horon, ne de halay olamaz.

Her ihtimele karşı yedek masa ve sandaliye ekleme seçeneklerini araştırınız.

Düğün Salonu Tercihi
Düğün Salonu Tercihi

Damat İçin

  • Erkekler mutlaka yedek gömlek alın, yazın sıcağı, düğün heyecanı vb. şeyler göz önüne alındığında mutlaka yedek gömlek almalısınız.
  • Erkekler ayakkabınızı mutlaka iyi tercih edin, saatlerce ayakta kalacağınız bir günde ayağınıza vurmayan, sizleri yormayacak bir kundura tercih etmelisiniz.
Straplez Gelinlik Modeli 2015
Straplez Gelinlik Modeli 2015

Gelinler İçin

  • Kesinlikle bir babet yanınızda bulundurunuz. Topuklu ayakkabılar sizi zor durumda bırakabilir.
  • Gelinliğinizin tarlatanına özen gösteriniz ve yanınıza mutlaka yedek tarlatan alınız. Veya tarlatansız modeller tercih ediniz.
  • Yazın konseptine uygun olarak kır düğünü isteyenler, gelinliğinin tül uzunluğuna dikkat etmeli, çok uzun modeller kır düğününde sıkıntı yaratabilir.
  • Her ne kadar yaz olsada ilerleyen saatlerde üşüyebileceğinizi göze alıp şalınızı unutmayınız.

Düğün Salonu Tutarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hayatınızın en güzel gününü kutlayacağınız salon seçiminde bilmeniz gereken bazı püf noktaları sizlerle paylaşıyoruz.

Düğün Salonu
Düğün Salonu

 Pist Çok Önemli

Çoğu insan salon tutarken kaç kişilik olduğuna çok dikkat eder fakat, buna oranla pisti hiç değerlendirmez. Örneğin bin kişilik bir salonun 4 masa boşluğu kadar pistinin olması hiç mantıklı değildir. Özellikle karadeniz ve doğulu vatandaşların horon ve halaylarını göze aldığımızda pistin büyüklüğüne dikkat ediniz.

Kamera-Video Çekimi

Kesinlikle dikkat etmelisiniz, çünkü çoğu salon sizin foto çekiminizi istemeyecektir, bunun için tek kaynak salon kameramanı-fotoğrafçısı olacaktır. Bunun için düğünün başından sonuna ve iyi bir kalite ile çekim yapmasına, ortamın ışık düzenine dikkat ediniz.

Düğün Salonu Tercihi
Düğün Salonu Tercihi

Müzik ve Orkestra

İstediğiniz müzikleri çalabilecek, iyi bir ses sistemine sahip olabilmesi gerekmektedir.

Salonun Ulaşım ve Otoparkı

Bu başlık aslında (İstanbul, İzmir…) büyükşehirler için hayati önemdedir. Düğün salonunun otopark imkanının olması çok önemli bir noktadır.

Salon Çalışanları

Kesinlikle nazik ve güleryüzlü bir ekip olmasına, salon müdürüyle anlaşmanızda buna vurgu yapmaya özen gösteriniz.

Ve Pazarlık

Özellikle hafta sonu düğün salonları fiyatı hafta içine göre yüksek olur. Düğün gününüz kesin tarihi belli olmuş ise önceden rezervasyon ve pazarlık yapmanızı tavsiye ederiz. İstanbul’da ortalama 1000 kişilik bir salon (limonata,pasta) yemeksiz olarak hafta sonu 4-5 bin TL‘den başlayıp, yemek ve içecek türlerine kadar 15-20 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir.

En Güzel Düğün Salonları
En Güzel Düğün Salonları