Etiket arşivi: Ev Düzme Kaça Mal Olur

Ev Döşeme Kaç Paraya Mal Olur 2016

Ev döşeme kaç paraya mal olur 2016 için 2+1 bir daire için ortalama kalitede olan ürünleri ele alarak bir örnek daire sunacağız. Normalde her şey dahil bazı düğün paketleri 7-8 bin TL ile satışa sunulmakta olup, eğer dar bütçeye sahipseniz bunlardan faydalanmanız mantıklı olup daha uzun süreli ve ortalama bir kalite için düşünenler için ise mutlaka yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İstanbul’da yaşayanlar için Modoko (İmes’e çok yakın) gezmeniz halinde sizlere faydalı olacak ürünleri sunmaktadır. Genel olarak büyük eşyalardan başlayarak en ince ayrıntılara bir göz atalım.

Salon Takımı

Salon Takımı

Ortalama büyüklükte olan bir salon için seçim yapacağınız bir oturma grubu için 3 bin TL ve üzeri bir bütçe ayırmanızda fayda vardır.

Yatak Odası Takımı

Yatak odası takımı için ortalama olarak 5 bin TL ve üzeri bir bütçeyi ayırmanızda fayda bulunmaktadır.

Yatak Odası

Yemek Odası Takımı

Özellikle 6 veya 8 kişilik olup 12 kişiliğe kadar büyütülebilir bir yemek masasını almanızda ilerleyen zamanlar ve özel davetleriniz için mantıklı bir karar olacaktır. Ortalama olarak en az 4 bin TL bir bütçe değer ve üzerini ayırmanızda fayda olacaktır.

(Genelde kız çeyizinde yer alır ama belirtelim komple tabak, çatal vb. set için 2 bin TL için ayırmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. )

Beyaz Eşya

Paket halinde almanızda fayda vardır. Çamaşır makinesi (1500TL), bulaşık makinesi (1500 TL), buzdolabı (2250 TL), ocaklı fırın+ aspiratör (1500 TL)  genelde ise 6 bin TL ve üzeri bir bütçe uygun olacaktır. TV ünitesi ve TV olarak bunu entegre edecek olursak 2 bin TL ve üzerini ayırmanızı tavsiye ederiz.

Beyaz Eşya

Halılar

2+1 daire için ortalama olarak en az 3 halı (2 tane ek olarak toplamda 5 halı dersek) 250 TL civarında olup ortalama bin 250- 1 bin 500 TL arasında olacaktır.

Perdeler

Ortalama bin TL’ye mal edilebilir perdeler temin edilebileceği gibi özel dikim ile 3 bin TL ve üzeri bir bütçe ile şık perdelere ulaşabilirsiniz.

Yazımızı toparlarken kız çeyizinde bulunması gereken çeyizlik içerisinde  (ütü, ütü masası, mikser, askılık, kova…) tek başına küçük ama bir araya geldiğinde 2-3 bin TL’yi bulacak bir bütçeyi ihmal etmeyiniz.

Üsteki rakamları toparladığımızda karşımıza 30 bin TL civarı bir rakam çıkmakta. Burdan şu sonucu çıkaracak olursak ortalama 25-35 bin TL arası bir masrafı gözden çıkarmanızda fayda olacaktır.

Ev Döşeme Kaç Paraya Mal Olur 2015

Seçeceğiniz eşyaya ve kalitesine göre değişkenlik gösterecek olan ev eşyaları için biz ortalama fiyatlar üzerinden gideceğiz. Ayrıca büyük başlıkların üzerine tıklayarak takımların seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalarıda okuyabilirsiniz.

Öncelikle maliyeti düşürmek için paket satışları tercih ediniz veya bizzat üretici firma ile pazarlık yapınız. İstanbul’da bu yerin merkezlerinden olan Modoko (İmes’e çok yakın), bu tür paketleri sizlere sunmakta olup, oturma grupları, yatak odası, yemek odası ve mutfak takımını ortalama olarak 15 bin TL’ye getirebiliyor. Buna ek olarak tabiki perde, halı ve diğer ev aletlerinin maliyetini sizler için aşağıda paylaştık.

Salon Takımı
Salon Takımı

Salon Takımı

Ortalama 20-30 metrekare arası salonlar için 3’lü, 2’li ve tekli seçenekler ortada sehpa fiyatları güncel olarak 2 bin 500 TL‘den başlangıç göstermektedir. Buna ek olarak ünite düşünürseniz bin TL‘ye kadar varan seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

Yatak Odası Takımı

Baza, yatak, yatak örtüsü, battaneiye takımı, başlık, gardrop, makyaj masası bir paket halinde başlangıç fiyatı 4-5 bin TL arası.

Yatak Odası
Yatak Odası

Yemek Odası Takımı

12 kişilik bir masa ve sandaliye takımına ek olarak bir çok şey düşünebilirsiniz(vitrin, konsol…). Biz en aza mal olanını size söyleyecek olursak 3-4 bin TL olarak söyleyebiliriz.

(Ayrıca çatal, bıçak, tabak, tencere… seti vb. kız çeyizinde yoksa, bununda maliyeti yaklaşık olarak 2-3 bin TL‘yi bulacaktır. )

Beyaz Eşya

Paket halinde almanızda fayda vardır. Çamaşır makinesi (1250 TL), bulaşık makinesi (1250 TL), buzdolabı (2 bin TL), ocaklı fırın+ aspiratör (1250 TL) hepsini aynı yerden alırsanız ortalama 5 bin TL tutarını bulacaktır. Buna ek olarak elektronik cihazlarda TV’ye 1500 TL bütçe ayırmanızda fayda vardır.

Beyaz Eşya
Beyaz Eşya

Halılar

Oda sayınıza göre değişkenlik göstermekle birlikte 2+1 ev için gerekli olan yolluk, paspas  ve en az 3 halı maliyeti orta kalite için bin TL’yi bulacaktır.

Perdeler

Yine 2+1 ortalama kaliteden yola çıkarsak, bu maliyet küpür uzunluk ve kalitesine bağlı olarak 2-3 bin TL’yi bulacaktır.

Bunların yanı sıra kız çeyizinde bulunacak küçük ev aletlerinide eklersek (ütü, mikser, askılık… bunun  için kız çeyizinde bulunması gerekenler yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz.) küçük gibi gözükmesine rağmen 2 bin TL’de onu saymalıyız.

Toplamda 2015 yılı için ev düzmeye siyah yazılarla belirttiğimiz miktarları toplayınca 25 bin TL gibi bir rakama ulaşıyoruz. Bu en az maliyetle olabilecekler arasında. Bizim tavsiyemiz güvenilir bir internet sitesinden peşin fiyatına taksitle alışveriş yapacağınız ürünler seçmenizdir. Ev düzme için gerekli miktarı en az olarak 30 bin TL olarak belirlemenizde fayda vardır.