Etiket arşivi: Nikah

Nikah Elbisesi Hangi Renk Olmalı

En Zarif Nikah Elbiseleri 2016
En Zarif Nikah Elbiseleri 2016

Nikah elbisesi hangi renk olmalı sorusu genç kızların kafasında büyük bir soru işareti. Sizlere nikah elbisesi ahngi renk olmalıdır sorusunun cevabını en mantıklı ve aklınıza yatacak şekilde vermeye çalışırken en trend renk ve tasarımları sizlerle paylaşacağız.

Öncelikli olarak nikah elbisesi hangi renk olmalı sorusunun yanıtı için nikah konseptine bakmak gerekli. Son zamanların en moda nikah törenleri gösterişten uzak ve sade yakın aile çevresi ve dostların katılımı ile gerçekleşmekte. Bu noktadan hareketle şaşaa ve gösterişi çok sevmeyen bayanlara tavsiyemiz sade ve beyaz renkli elbise tasarımları olacak. Örneğin güpür işlemeleri ile birlikte göz alıcı bir güzelliğe kavuşacağınızı unutmayınız. Özellilke midi boy beyaz renkli nikah elbise modelleri her yıl olduğu gibi bu yılda moda. Peki beyazın hangi tonu? Bu yılın modası kar beyazın tahtına oturan kırık beyaz olarak karşımıza çıkmakta.

En Güzel Straplez Nikah Elbise Modelleri
En Güzel Straplez Nikah Elbise Modelleri

Daha canlı renk tercihinde bulunmak isteyenler için ise öne çıkan renk kombinleri öncelikli olarak sarı, mavi ve kırmızı tonları olmakta. Burada öne çıkan bir diğer nokta ise eşinizin seçeceği takımın renk tonları olacaktır. Özellikle beyefendinin takacağı kravat ile sizin elbise renginizin uyumu oldukça şık duracaktır.

O zaman özetlemek gerekirse nikah elbisesi hangi renk olmalı sorusunun cevabı ağırlıklı olarak beyaz olmakla birlikte eşinizin kıyafetinin rengi ile de uyumlu özellikle kravatı ile uyumlu kırmızı ve canlı renklerden olabilir.

Nikahta Ayağa Basmak
Nikahta Ayağa Basmak

Nikah Başvurusu Nasıl Yapılır

Nikah Evrakı
Nikah Evrakı

Nikah başvurusunda dikkat etmeniz ilk nokta gerekli evrakların tam olması. Bunun yanı sıra nikahınızı, düğün salonunuzda kıydırmak ,st,yorsanız, tarihi ve saati uygun olması için erken başvurmanızda fayda vardır. Birde ipucu vermek gerekirse, eğer düğün salonunuzda nikah kıydırmak istiyorsanız, salonunuzla başvuru yaptığınız belediye aynı ilçede olursa fiyatı daha uygun olur. Örneğin, düğün salonunuz Kadıköy’de ise Kadıköy Belediye’sinden başvurduğunuzda ödeyeceğiniz ücret daha az olur. Eğer Kadıköy’de düğün yapacaksanız Ataşehir Beledeiye’sine başvurduğunuzda daha farklı ücret ödeyeceksiniz. Bunun için hangi bölgede salon tutuyorsanız oranın belediyesine başvuru yapmanız daha mantıklı olacaktır.

  • Nüfus cüzdanı asılları ve fotokopileri (sadece fotoğraflı kimlikler geçerli olacaktır, diğer hiçbir şey kabul edilmez.)
  • 6-7 tane fotoğraf (orijinal 4,5×6 ebatında olmalı, kadın için; alın ve çene açık olacak, erkek için; başı açık olmalıdır. ) Sağlık raporu (sağlık raporlarının aile hekimliğine onaylatılması gerekmektedir.)
  • Testler (Hıv-ElizaHbsag-Vdrl Mikro Film ve Talasemi(akdeniz anemisi) testi yaptırılması zorunludur.
Nikah Belgeleri
Nikah Belgeleri

Tabi ki 18 yaşını doldurmuş olmak şartı ile bunlar geçerli, diğer yaş grupları için aile büyükleri olmalı. Eğer evleneceklerden her hangi biri boşanma durumu olmuşsa, durumdan sonra 300 gün geçmemişse eğer Aile Mahkemesi’nden iddet müddeti kararı gerekmektedir.

Nikah Şekeri Seçiminde Püf Noktalar

Nikah Şekerleri
Nikah Şekerleri

Öncelikle nikah şekerinizi uzun yıllar saklamak istiyorsanız, kolay ve erken bayatlayan badem, şeker vb. yerine lavanta, sabun vb. tercih etmelisiniz.

Nikah şekerinizi davetiyeleriniz belli olduğunuz zaman belirleyin, konuk sayısının biraz fazlasını sipariş verirseniz sıkıntı çekmezsiniz.

Nikah şekeri siparişinizi yapacağınız organizasyondan en az 1, 2 ay önce verin. Nikah, düğün… tarihi yaklaştıkça yoğunluğunuz artacağından işi son haftaya bırakmayın.

Nikah Şekeri
Nikah Şekeri

Nikah şekeriniz sizi yansıtır, bunun için ortak zevflerinize göre bir seçim yapın. Örneğin kahve severler için kuru kahve çekirdeğiyle hazırlanan ve üzerinde ’40 yıllık hatrı olsun’ denilen güzel fikirlerinizi kesinlikle değerlendirin. Çünkü sizi en tanıyan yine sizsiniz. En sevdiğiniz bir şeyi tercih edebilirsiniz.

İnternet üzerinden vereceğiniz tercihlerde iyi referanslar kullanmanızı tavsiye ederiz, yerinde gidip inceleyip siparişi vermeniz psikolojik olarakta sizlere daha iyi gelecektir.

Son olarak çok pahalı çok iyi değildir her zaman, bu yüzden bütçenizi çok sarsmadan, çok hoş tercihlerde bulunabilirsiniz.