Kına Nasıl Hazırlanır ?
Kına Nasıl Hazırlanır
Kına Nasıl Hazırlanır
Kına Nasıl Hazırlanır
Kına Nasıl Hazırlanır

Yüz yıllardır süre gelen kına gecelerinde kına hazırlanması çok önemlidir. Kınanın kıvamını tutturmak doğru hazırlamak gerekmektedir. Bizde sizlerle kına nasıl hazırlanır yazımızı paylaşmak istedik.

Kına hazırlamak için gerekli olanlar

  • Bir Paket Kına
  • 1 Çay Bardağı Sıvı Yağ
  • Demli Çay
  • Genişçe Bir Kap
  • Kaşık

Kına Hazırlanması Nasıl Olur

Kuru paket kınayı geniş olan bir kaba boşaltmalıyız. Kınanın orta kısmını açarak içine 1 çay bardağı sıvı yağ dökülür. Daha sonra yavaş yavaş çayın demi eklenerek bir kaşık yardımı ile karıştırılmaya başlanır.  Karıştırma işlemini bir müddet kına ele sürülecek konuma gelene kadar çayın demi eklenerek elle yoğrulmaya devam edilir. İşte bu yakılma kıvama gelen kına ( yani muhallebi kıvamı gibi )  artık yakılmak üzere hazırdır.

Hazırlanan Kına Nasıl Yakılır

Avuç içine bir kaşık yardımı ile kına sürülür . Sürülen kına kurumadan üzerine peçede örterek kına için özel olan eldivenle el kapatılır. Kınanın iyi tutması için mutlaka kınayı bir gece sabaha kadar açmadan elinizde bekletin. Sabah olduktan sonra ellerinizi su ile temizlemelisiniz. Böylelikle kına çok iyi elde tutacak ve daha uzun süre elde kalacaktır.

En İyi Kına Hazırlama
En İyi Kına Hazırlama

Bir diğer yazımız olan Kına Gecesi Müzikleri başlıklı içerikte En Güzel Kına Gecesi Müzikleri ve Kına Müzikleri hakkında bilgiler yer alıyor.

Populer Sayfalar:

  • kına nasıl hazırlanır
admin hakkında 555 makale
Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*