Menu

Mevlütlü Düğün Nasıl Olur

Mevlütlü Düğün Nasıl Yapılır

Mevlütlü Düğün Nasıl Yapılır

Mevlütlü düğün için ne tür noktalara dikkat edilmesi gerekliliği ile ilgili bir çok islam aliminin açıklamaları bulunmaktadır, bunların püf noktalarını sizlerle paylaşacağız ve sizlerden gelen yorumlarlada bu yazımızın içeriğinin oldukça zenginleşeceğini düşünmekteyiz.

Öncelikli olarak Mevlütlü düğünlerde çalgılı, davullu, kemençeli… eğlenceler olmaz.

Sema sıklıkla  yapılır. (Özellikle iç anadolu yöresinde bu çok yaygın olmakla birlikte ülkemiz genelinde yapılır)

Gelin-damat içeri genellikle bir ilahi eşliğinde gelir, salavatlar çekilir, dualar okunur.

Bazı yörelerde kadın erkek için ayrı bölümler oluşturulur, (günümüzde kadın erkek bir arada mevlütlü düğünlerlede karşılaşmaktayız).

Düğünü yapanların maddi durumuna göre yemek verilmesi güzel olur, en azından tavuklu pilav ve içecek tarzı bir organizasyon hoş olur, maddi güç yeterli değil ise meşrubat ikramlı yapılır ki büyük şehirlerde genellikle böyle olur.

Takı merasimi genelde anons edilmemesine rağmen, günümüzde anons edilen düğünlere de şahit olmuşsunuzdur.

Siz değerli okurlarımızdan gelecek farklı bölgelerdeki farklı gelenekleri de yorumlar kısmında sizlerle paylaşacağız, bilgilerinizi aktararak insanlara yardımcı olabileceğinizi unutmayınız, evliliksureci.com ailesi olarak hepinize bir ömür boyu mutluluklar dileriz.

Mevlitli Düğün

Mevlitli Düğün

Bir diğer yazımız olan Nişan Kurdelesini Kim Keser başlıklı içerikte Nişan Kurdelesi, Nişan Kurdelesi Kesme ve Nişan Kurdelesini Hangi Taraf Keser hakkında bilgiler yer alıyor.

Populer Sayfalar:

  • mevlütlü düğün nasıl olur
  • https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1838 Pgh80CaoGHir0wx8m1Qmcu_1hgFx9-CLFljJgT8lVTJ4qig0Cm9TgzHuTYL3oyTx cb6bb24b4f512b8d9df4faaf80170835dc683779&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme
  • mevlütlü düğünler

Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir