Menu

Nişan Kurdele Seçimi

Nişan Tepsisine Bahşiş Atılması

Nişan Tepsisine Bahşiş Atılması

Nişan törenlerinin olmazsa olmazı kurdele… Nişan kurdelesi seçiminde dikkat etmeniz gereken noktaları kısaca anlatacak olursak:

Öncelikle kurdele boyu çok fazla uzun veya kısa olmamalıdır. Adetlere göre kurdele kesiminden sonra, gençlere kurdelelerden küçük parçalar halinde dağıtılır. burada ne kadar küçük parça birine verirseniz onun daha erkenden, hemencecik evlenmesini istiyormuşsunuz manasına gelir. Birde kızların özellikğidir, kurdeleyi saklamayı çok severler. sizde kurdeleyi dağıtacağınız genç sayısını göze alarak, yaklaşık kişi başı 1 cm kurdele dağıtsanız, 75-100 cm geçmeyen kurdele boyları en ideal olanlarıdır.(tabi yüzlerce kişiye kurdele kesip vermeyecekseniz:))

Bizim geleneklerimizde daha çok kırmızı renkli kurdele kullanılır. Fakat bunun dışında olan pembe ve beyaz gibi renklerde tercihler arasına giriyor. Bu sizin isteğinize kalmış.

Kurdelenizi çok sert seçmemelisiniz, yüzüğü taktığınızda sizde rahatsızlık yaratmamalı. Basit hediye paketi bağlarmış gibi kurdeleyi yüzüğe rahatça bağlayabilirsiniz.

 

Bir önceki sayfamız olan Nişan Kurdelesi Kesme Konuşması başlıklı yazımızı da incelemenizi öneririz.

Populer Sayfalar:

  • nisan kurdelesi
  • nişan yüzüğü kurdelesi nasıl bağlanır
  • nişan kurdelesi ne renk olur
  • nişan kurdeleleri
  • nişan yüzüğü kurdele

Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir