Yaz Düğünü

Ülkemizde yapılan düğünlerin çok büyük kısmı yazın yapılır. Yazın yapılacak düğün için dikkat edilecek en önemli noktaları sizlerle paylaşacağız. Damat, Gelin ve genel olarak sizler için maddeler halinde yararlı olacak bilgileri paylaşacağız.

Mutlu Evlilik İçin
Mutlu Evlilik İçin

Genel Olarak

Yaz konseptinde sinek, böcek, haşerelere özel önlemler alıp, gerekli tedbirlerin mekan sahiplerince alınıp alınmadığını mutlaka sorgulayınız.

Yemekli bir düğün için bir kaç gün öncesinde son hazırlıkları kontrol etmelisiniz, sunacağınız gıdaların tazeliği ve temizliğinden emin olmalısınız.

Eğer karadeniz veya doğulu iseniz düğün salonunun pisti çok büyük olmalı. Küçük pistte rahatça ne horon, ne de halay olamaz.

Her ihtimele karşı yedek masa ve sandaliye ekleme seçeneklerini araştırınız.

Düğün Salonu Tercihi
Düğün Salonu Tercihi

Damat İçin

  • Erkekler mutlaka yedek gömlek alın, yazın sıcağı, düğün heyecanı vb. şeyler göz önüne alındığında mutlaka yedek gömlek almalısınız.
  • Erkekler ayakkabınızı mutlaka iyi tercih edin, saatlerce ayakta kalacağınız bir günde ayağınıza vurmayan, sizleri yormayacak bir kundura tercih etmelisiniz.
Straplez Gelinlik Modeli 2015
Straplez Gelinlik Modeli 2015

Gelinler İçin

  • Kesinlikle bir babet yanınızda bulundurunuz. Topuklu ayakkabılar sizi zor durumda bırakabilir.
  • Gelinliğinizin tarlatanına özen gösteriniz ve yanınıza mutlaka yedek tarlatan alınız. Veya tarlatansız modeller tercih ediniz.
  • Yazın konseptine uygun olarak kır düğünü isteyenler, gelinliğinin tül uzunluğuna dikkat etmeli, çok uzun modeller kır düğününde sıkıntı yaratabilir.
  • Her ne kadar yaz olsada ilerleyen saatlerde üşüyebileceğinizi göze alıp şalınızı unutmayınız.

Bir diğer yazımız olan Kına Çerezi Nasıl Olmalı başlıklı içerikte Kına Gecesi Alışverişi ve Kına Gecesi Hazırlıkları hakkında bilgiler yer alıyor.

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir