Kategori arşivi: Evlilikte Burç Uyumu

Burç gökyüzünde yer alan takım yıldızların isimleridir aslında. Doğduğunuz tarihe göre karekteristik özelliklerinizi yansıtabilir. Genel anlamda burçlara ve tipik özelliklere inanan çok sayıda insan bulumaktadır. Bizde sizlerden gelen evlilikte burç uyumu konusu ile ilgili ilgiden dolayı bu kategori oluşturtuk. Şimdilik bilimsel bir doğruluğu olmamasına rağmen burç uyumuna inanan insanların sayısı bir hayli fazladır, bizde sizlerle uzman görüşlerini paylaşacağız.

Evlilikte Burç Uyumu (Başak)

Evlilikte Uyum Başak Burcu
Evlilikte Uyum Başak Burcu

BAŞAK

Kılı kırk yarmak deyimi tamda bu burç için geçerlidir. Çok seçiçi ve sağlam temelli bir evlilik için en ince ayrıntısına kadar tanımaya çalıştıkları eş adaylarında mükemmeli ararlar. Bu kadar yoğun incelemeden geçen eşlerin evliliğinin sadece duygusallık değil mantık çerçevesinde olduğunu söyleyebiliriz. Başak burcu bereketin eksik olmadığı ev anlamına gelir. İdeal eş, bir anne ve baba olabilirler. Peki Başak burcu insanının evliliğinde en uyumlu olduğu burç grupları hangisidir?

Başak Toprak Grubudur ve Berekettir…

Başak burcu insanı ile kendisi dışında en uyumlu burç grupları, Oğlak ve Boğa’dır. Boğa’nın güçlü karekteri ve Başak’ın muhteşem mantığı birleşince ortaya uzun süreli mutlu evlilikler çıkar. Oğlak burcu ile de keza çok iyi uyum yakalanabilir. Oldukça titiz, düzenli ve temiz olan Başak burcu insanı ile evlilik süreci zor ama evlendikten sonra evliliği yürütme süreci bir tık daha kolay olur. Evlilik öncesi aşırı seçici Başak burcu insanı evlilikleri sırasında biraz daha rahat edebilirler.

Evlilikte Burç Uyumu (Akrep Burcu)

Evlilikte Uyum Akrep Burcu
Evlilikte Uyum Akrep Burcu

AKREP

Bir şarkı sözü ile özetleyecek olursak, sen sus gözlerin konuşsun… Akrep burcu evlilikte çok duygusal olmakla birlikte evliliklerini mutlu devam ettirebilmek adına her türlü zorluğa göğüs germek için ellerinden geleni yaparlar. Sağlam bir temelli evlilik için oldukça titz davranan Akrep burcu, evlilik öncesi sizleri baştan aşağı incelemesi ve soruşturması sizlere çok doğla gelsin şaşırmayın.

Akrep burcunun evlilikte en iyi  uyumu yakalayacağı burçlar:

Akrepler ya hayran olacaklaı ve aşkla bağlanacakları güçlü Aslan, Boğa burçları ile ya da duygusal derinliklerinde birlikte kaybolabilecekleri balık veya başka bir akrep burcuna inanılmaz tutku ile bağlanabilirler. Evlilik adına çok şey ortaya sunabilecek olup, kendisinden ödün vermekten çekinmeyen Akrep burcu insanının evliliklerinde tavırları gayet yapıcı, şevkatli ve hoşgörülüdür. Akrep burcu insanının evlilikte veya ikili ilişkilerde mantığı ile hareketi çok nadir gözüken bir olaydır. Aşk ve duygu yoğunluğu için kendilerinden her zaman bir parça ortaya koyma konusunda uzman sayılırlar.

Evlilikte Burç Uyumu (Aslan Burcu)

Evlilikte Uyum Aslan Burcu
Evlilikte Uyum Aslan Burcu

ASLAN

Aslan burcu tipik olarak güç, asalet ve liderliği simgeler. Evlilik veya uzun soluklu ilişkilerinde açık sözlü ve net insanlardan hoşlanmalarından olabilir kendi gibi Aslan burcu ile evliliklerinde uyumu yakalayabilirler. Kendisi gibi lider ruhlu güçlü Koç burcu özelliğini gösteren insanlarlada mutlu bir evliliğe erişebilirler.

Kişisel özzelliklerini ilişkiye çok net yansıtan Aslanlar kendi gibi güçlü karekterlere her zaman değer verir. Birlikte omuz omuza yürüyebileceğine inandığı güçlü karakterli Yay burcu ile genel olarak uyumlu olmasıda belki de bu yüzdendir.

 

Evliliklerinde düzen, uyum, ahenk arayan Aslan burcu özelliğindeki insanlar düşünce olarak kendilerine en yakına ulaştıklarında en güzel mutluluğa adım atabileceklerdir. Özetlemek gerekirse bir Aslan kükredimi karşısında durabilcek, sağlam bir Koç, Yay burcu ile mutlu bir evlilik hayatı sürdürebilir.

Evlilikte Burç Uyumu (Terazi Burcu)

Evlilikte Uyum Terazi Burcu
Evlilikte Uyum Terazi Burcu

Terazi Burcu Evlilikte Uyum

Denge ve ahenk burcu. İlişkilerinde yakalamaya çalıştığı bu müthiş dengecilik olumlu olabileceği gibi, maalesef abartıldığında olumsuzda olabiliyor. Aşk için yaratılmış olarak adlandırılan Venüs çevresinde dolanırlar Terazi’ler… İlişkilerinde naiflik ve nezaket kuralları çerçevesinde davranıldığı durumlarda gayet güzel paylaşımların yaşandığı uzun soluklu ilişkiler ve ve mutlu evlilikler burcudur terazi…

Terazinin evliliği denge üzerinde olacağından belki de zıt karakterli olacağından koç burcu ile uzun vadeli bir evlilik kurabilir. Aşk evliliğine en yatkın olan burç eşi ise kuşkusuz kova’dır.

Terazi dengeyi yakalamaya çalışarak bütün burçlarla uyumu yakalamaya çalışmasına rağmen, ruh ikizleri arasında Akrep’de yer alabilir.

Evliliklerinde mutlu bir aşk arayan Terazi burcu insanı, kafasına ve kalbine uygun olduğunu düşündüğü insanla bir ömür boyu yaşamını sürdürmeyi hep hayal eder.

Evlilikte Burç Uyumu (Yay Burcu)

Evlilikte Uyum Yay Burcu
Evlilikte Uyum Yay Burcu

YAY

Herşeye iyi bir bakış açısı getirmeye çalışan ‘polyannacılık’ özelliği en fazla olan burç grubudur. Gezmek, keşfetmek birlikte bir şeyler yapmak bu burcun tipik özellikleri arasındadır. Hayata birlikte aynı pencereden bakacağı ve bu pencereyi genişleteceği kültürel ve bilgisel derinliği olan insanlarla mutlu bir evlilik kurması kaçınılmaz olur.

Hareketi ve aktiviteyi çok seven Yay burcu insanı kendisi gibi bir yayla iyi bir uyum sağlayabileceği gibi, özelliklerini taşıyan lider ruhlu bir koç ile mutlu bir birliktelik sürdürebilir. Duygusal bir balık ile çok şey paylaşabilir, tipik bir ikizlerle uzun soluklu birliktelik yaşayabilir. Aslan burcuna eğer alışırsa çok ideal bir evlilik için hiç bir engel kalmamış denilebilir.

Evlilikte Burç Uyumu (Oğlak Burcu)

Evlilikte Uyum Oğlak Burcu
Evlilikte Uyum Oğlak Burcu

OĞLAK

Oğlak burcu kişiliğini rahatlıkla oturtmuş, her olay karşısında net bir tavır sergileme özelliğine sahip olan burç grubudur. Ciddiyetten taviz vermeyen, yeniliklere geç ama bir o kadar sağlam bağlanırlar. İlişkilerinde sadece bireysel olarak hareket etmeyerek, çevresini ve özellikle aile onayını üst düzeyde önemserler. Yani oğlak burcu ile birlikktelik yaşamak isteyenlere bir ufak tüyo verecek olursak, hem kendi ailenizi hemde eşinizin ailesini önemseyin ve bunu ona belli edin. Belki her burcun aradığı özellik diyebilirsiniz ama bir ilişkide oğlak burcu her şeyden önce güven arar. Güvenilirliğinde en ufak kuşkuya düştüğü insanla mutluluğu yakalaması oldukça güçtür.

Oğlak burcu insanı kendisi gibi güvenilir bir oğlakla oldukça sağlam temelli bir ilişki sürdürebilir. Kendi dışında Yengeç ve Başak grubu burçlarla oldukça mutlu bir evlilik yaşayabilir. Güçlü ve güvenilir bir Boğa erkeği ile, aşkı arayan oğlak bayanının evliliği ise aşk dolu olacaktır.