Kategori arşivi: Elbise Modelleri

Kilolular İçin Söz Elbisesi Modelleri 2018

En Şık Kilolu Söz Elbiseleri 2018
En Şık Kilolu Söz Elbiseleri 2018

Hayatınızın en anlamlı günlerinden olan söz kesme merasiminde biraz fazla kilolarınızdan muzdaripseniz bu yazımızı okumadan ne giyineceğinize karar vermeyiniz.

Kilolular için söz elbise modelleri 2018 ilk olarak yapılacak ortama göre değişkenlik göstermekte. Katılımı yüksek olan bir salonda yapılacak merasimde daha iddialı ve cesur kombin seçeneklerini tercih edebilecekken, aile arası evlerinizde gerçekleşen söz merasim törenlerinde  ise daha mütevazi tasarımlar ön planda olmakta. Dilerseniz ilk olarak sizlerle kilolular için söz elbise modelleri 2018 galerisini paylaşalım sonrasında, tercihlerinizde neden dolayı ne tür seçimler yapmanız gerektiği konusuna devam edelim.

2018 kilolu söz elbise modellerinde, koyu renkler diğer renklere nazaran sizleri olduğunuzdan daha ince göstermeye yarayacak tasarımlardır. Bu koyu ton denildiğinde aklımıza her ne kadar ilk etapta siyah gelse de burada sadece siyahtan değil diğer koyu tonlardan örneğin pastel tonlardan tercihte doğru olacaktır. Açık renkli tasarım tercih edecekler için ise biraz dekolte tercihlerle ilk bakışların fazla kilolardan ziyade kıyafete yoğunlaşmasını sağlamakta ayrı bir avantaj sizlere kazandıracaktır. Bu noktada kalabalık katılımlı organizasyonlarda dekolte tasarımlar ön planda olurken, aile arası daha yakın kişilerden oluşacak katılımlı söz merasimlerinde ise daha koyu tonlar ve midi tasarımlarla oldukça şık olacaksınız.

Bu noktada önemli bir diğer nokta ise müstakbel sözlünüzün tercih edeceği takım konsepti olarak karşımıza çıkmakta. Bu anlamda iki kıyafet içinde uyumu mutlaka göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmayınız.

Evlilik süreci ailesi olarak hepinize bir ömür boyu mutluluklar dileriz…

Gelinlik Yerine Giyilebilecek Elbiseler

Gelinlik Yerine Tercih Edilebilecek Sade Beyaz Elbiseler
Gelinlik Yerine Tercih Edilebilecek Sade Beyaz Elbiseler

Her bayanın en büyük isteği beyazlar içerisinde bir gelinlik olmayabiliyor. Gelinlik tarzını sevmeyen bayanlar bunun yerine ne tür elbiseler tercih edebilir? Sizlerle detaylı şekilde bu sorunun en güzel cevaplarına göz atmaya ne dersiniz.

Kimi sevmediğinden, kimi daha mütavazi bir törenle dünya evine girdiğinden, kimi ise başka bir sebepten… gelinlik giymeyi tercih etmeyebilir.

Beyaz Renk Uygun Olacaktır

Her ne kadar gelinlik giymeyi tercih etmeseler de bayanlar için ilk tavsiyemiz beyaz renki elbise seçmeleri yönünde olacaktır. Beyaz dışında tercih edilecek bordo, fuşya ve pembe renleride şık duracak diğer alternatiflerdendir.

Son dönemlerde bayanlar özellikle vintage (eskilerin) efsane modellerini tercih etmekte.

Vintage Elbise Modelleri
Vintage Elbise Modelleri

Vintage beyaz renkli elbise modelleri daha sade bir tören hayal eden bayanlar için oldukça uygun olacaktır. Özellikle akraba ve yakın arkadaşların katılımı ile gerçekleştirilecek bir tören organizasyonları için hem zarif hemde göz alıcı güzelliği ile dikkat çeken bu tasarımları tercih etmenizi tavsiye edebiliriz.

Dantel Detaylar Hep Moda

Gelinlik Benzeri Elbise Modelleri
Gelinlik Benzeri Elbise Modelleri

Gelinlik yerine daha iddialı mini boy tasarım tercihinde bulunmak isteyen bayanlar için ise en güzel tercihlerden birisi dantel detaylı, tüllü beyaz renkli elbise modelleridir. Özellikle 20’li ya da 30’lu yaşlarda evlenen genç kızlar için bu tercih hem iddialı hem de hayallerindeki en güzel günün baş rolü olacak kıyafetler arasında bulunmaktadır.

Sadelikten Gelen Zerafet

Gelinlik Benzeri Elbise Modelleri
Gelinlik Benzeri Elbise Modelleri

Sade ve şık bir elbise tercihini bir çok bayan ister. Bu noktada gelinlik yerine tercih edilecek elbise modellerinden belki de en çok tercih edebilecek albeniye sahip olan sade beyaz renkli elbise modelleri ister uzun maksi boy ister kısa mini boy veya diz hizasında midi boy olsun her dönem sizlerin sevgisini kazanmaya devam edeceğe benziyor.

Beyazdan Sonra En Çok Pembe…

Pembe Renkli Dantelli Elbiseler
Pembe Renkli Dantelli Elbiseler

Gelinlik yerine tercih edilecek elbiseler arasında en çok tercih edilen renk kuşkusuz beyazdır. Peki beyaz kadar popüler gelinlik yerine tercih edilen renk hangisidir diye merak ediyorsanız hemen cevabını verelim Pembe… Sizlerle paylaştığımız tarzlardaki elbiseleri beyaza alternatif olarak pembe renkli kombinlerde de kullanarak en mutlu gününüzün en şık bayanı olabilirsiniz.

Düğünde Gelinin Kız Kardeşi Ne Giymeli

Düğünde Gelin Kardeşi İçin Elbise Önerileri
Düğünde Gelin Kardeşi İçin Elbise Önerileri

Gelinin kız kardeşi olmak hiç kolay değildir. Şöyle ki gelin kadar şık olmamak için, davetliler arasında seçilecek kadar uyumlu giyinmek için özel bir çaba göstermeniz gerekmektedir. Peki gelinin kız kardeşi bu ölçüyü ayarlamak için ne giymeli buyurun hep birlikte bir göz atarak inceleyelim.

Sade Uzun Elbise Modelleri

Özellikle genç kızlar için uzun, pileli pastel tonlardan seçilmiş tasarımlar düğünde gelinin kız kardeşi için oldukça uygun duracaktır. Güzel bir topuz veya maşa yapılması ise uzun elbise modelleri altına şık bir açık renkli ayakkabı tercihinde oldukça mantıklı olacaktır.

Mini Elbiseler Oldukça İddialı

Boy dezavantajı olan bayanlar için ise kuşkusuz mini boy elbise altına dolgu topuk ayakkabı modelleri tercihinde bulunmalarını tavsiye ederiz. Düğünde hem zarif hem de asil bir görsellik arayanlar için ise bu tercihlerinde güpür detaylara yer vermelerini rahatlıkla tavsiye ederiz.

Abiye Tercihi Olmalı mı

Tavsiyemiz 20-25 yaş civarı genç kızlar için güzel elbise modelleri olmaktadır. Fakat daha iddialı ve feminen bir çizgi için birazda yaşınıza uymasa da kırmızı renkli iddialı abiye modelleri tercihi de olabilir. Tavsiyemiz ise kalem etek midi abiye modelleri veya elbise modellerinin bu yaş grubuna göre daha uygun olacağıdır.

Renk Uyumu Önemli

Gelinin kız kardeşi olduğunuzdan çok cırtlak veya çok koyu tonlar yerine pastel tonların tercihini tavsiye ederiz. Bu bağlamda koyu renkli ayakkabı ve koyu tonlardan seçilen avuç içi çanta modellerine göz atmalısınız.

Çok Şık Düğün Elbisesi Kombin Öneriler
Çok Şık Düğün Elbisesi Kombin Öneriler
Düğün İçin Mini Elbise Modelleri
Düğün İçin Mini Elbise Modelleri

Tesettür Söz Elbise Modelleri 2017

Sözlenecek Genç Kızlar İçin Tesettür Elbise Modelleri 2017
Sözlenecek Genç Kızlar İçin Tesettür Elbise Modelleri 2017

Evlilik yolunda önemli dönemeçlerden olan söz merasiminde 2017 yılı için birbirinden güzel tesettür söz elbise modellerini sizlerle paylaşacağız. Özellikle genç kızların ilgisini çekeceğini düşündüğümüz modeller  ve özel  tasarımları sizlerle paylaşacağız. Yeni sezonda öne çıkan Alvina, Sefa Merve, Kayra gibi kaliteli tesettür markaların yanı sıra işinin ehli olan tasarımcıların stilinize en uygun tasarımları için ilham verici modellerini paylaştıktan sonra en şık tesettür söz elbise modellerini paylaşmaya devam edelim.

Kemer Detaylar Oldukça Zarif

Sözlenecek genç kızlar elbise renk ve kemer seçiminde daha çok müstakbel sözlülerinin tercih ettiği kravat modellerinide kendi elleri ile seçmeliler. Bu şekilde uyumlu tasarımlar oluşturulacaktır. Özellikle kalabalık organizasyonlarda gösterişli ve parlak kemerli modeller ile birlikte yüksek topuklu ayakkabıların tercihi uygun olacaktır.

İşlemeler Daha Favori Olacak

Genç kızların en mutlu günlerinde en şık ve zarif olmak istemesi pek tabii doğaldır. Bu noktada Göğüs ve Kolları işlemeli tasarımların çok favori olduğunu belirtmeliyiz. Bu noktada kaliteli markalar kadar özel tasarımların genç kızların beğenisini kazandığını belirtmeliyiz.

Kadife tasarımların serin havaların yaşandığı günlerde şık duracağını belirterek, sıcak havalarda desenli modeller ve açık tonların sizleri günün en şık bayanı yapacağını unutmayınız.

Söz Elbise Modelleri 2017

Söz İçin En İddialı Elbise Modelleri 2017
Söz İçin En İddialı Elbise Modelleri 2017

Söz elbise modelleri 2017 için öne çıkan en tarz tasarımlar genç kızların hayallerini süslemekte. Her genç kız en özel gününde en şık gözükmek ister. Bu yazımızda, öne çıkan bir kaç noktayı sizlerle paylaştıktan sonra en şık söz elbise modellerini sizlerle paylaşacağız.

Söz Konsepti Önemli

Söz için tercih edeceğiniz elbise modeli ilk olarak konsepte uygun olmalı. eğer aile arası bir söz merasimi olacaksa, çok aşırı parlak ve işlemeli modellerden ziyade, sade tek renk ve midi boy elbise modellerinin tercihi sizleri hem zarif hem de ölçülü bir şıklığa ulaştıracaktır. Aile içi bir merasim yerine geniş katılımlı bir organizasyon için ise parlak taş işlemelerinin olduğu uzun derin yırtmaçlı veya mini işlemeli tasarımların öne çıktığını gözlemleyeceğiz.

Söz İçin En Güzel Elbise Modelleri 2017
Söz İçin En Güzel Elbise Modelleri 2017

Sadece sisin elbiseniz değil, müstakbel nişanlınızın da bu noktada kıyafeti önemlidir. Özellikle elbisenizle aynı renkte bir kravat tercihinde bulunacak sözlünün sizle tam bir uyumu yakalamış olacaktır.

Sizler için derlediğimiz birbirinden güzel söz için elbise modelleri görsellerine göz atalım:

Söz elbise modelleri 2017 için parlak kemer işlemeleri ile uyumlu olacak yüksek bir topuklu stiletto tercihi uyumunuzu arttıracaktır. Geniş katılımlı bir söz organizasyonları olduğunda parlak işelemli kemer detayları mutlaka kullanmanız gereken tasarımlar arasında yer almaktadır.

Özellikle genç kızların üzerine uygun özel diktirdiği elbise modelleri için ufak bir hatırlatma yapacak olursak, söz günü yaklaştıkça verdiğiniz kiloları göz önünde bulundurarak ölçü alınmasını rica etmenizi tavsiye ederiz. Bu tatlı heyecanınız da bol şanslar dilerken hepinize bir ömür boyu mutluluklar dileriz.

Kilolu Bayanlar İçin Söz Elbisesi Modelleri 2016

Kilolu Bayanlar İçin En Güzel Söz Elbiseleri 2016
Kilolu Bayanlar İçin En Güzel Söz Elbiseleri 2016

Kilolu bayanların bu en güzel günlerinde nasıl söz elbisesi tercih etmesi gerektiğini hangi tasarımların bayanlar için avantaj sağladığını daha önceki yazımız olan Kilolular İçin söz Elbisesi Seçimi tıklayınız yazımızda detayları ile paylaşmıştık. Yazımızı okuduğunuzda görmüş olacaksınız ki kilolu bayanlar, hafif kilolular, balık etli bayanlar… kısacası kilosundan rahatsız olan bayanlar doğru bir tercihle söz merasimlerinde en zarif ve şık olmayı rahatlıkla elde edecekler. Üste verdiğimiz linkimizde detaylı paylaşmamıza rağmen, altın kural fazlalıkların olduğu bölgeyi kamufle etme, hafif dekolte ile dikkati fazlalık olan beölgeden uzaklaştırma ve koyu ton renk tercihi ile muhteşem bir uyum yakalama olarak sıralayabiliriz. İşte sizler için derlediğimiz birbirinden şık kilolu bayanlar için söz elbise modelleri 2016 görsellerinde en trend olanlar:

Kilolu Bayanlar İçin Söz Elbiseleri 2016, dikkat ederseniz koyu renk ve hafif dekolte ile ilk bakışta bayanların kilosundan çok zerafeti göze çarpmakta. Bu uyumu yakalayarak gayet şık bir söz elbise tercihi ile en güzel gününüzde en şık bayan olabilirsiniz.

Özellikle dağınık saçlarla yüz ve sırt bölgenizin kamuflesini sağlayacak çok daha havalı bir çizgi yakalayacaksınız. evliliksureci.com ailesi olarak hepinize bir ömür boyu mutluluklar dileriz.