Aile arası nişanda ne takılır?

Nişan Tepsisine Bahşiş Atılması

Aile arası nişan törenininden önce aile arası nişan nasıl olur tıklayınız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Aile arası nişan sonrası istisnai bölgeler dışında her yörenin adeti takı merasimi başlar.

Kız ve erkeğin boynuna takı açısından bir kurdelede asılacağı gibi, eğer çok kalabalık yoksa buna gerek bile kalmayabilir. Öncelikli olarak kız tarafının anne, baba ve kardeşleri, sonrasında erkek tarafının ve ardından aile yakınlarının takıları gelir.

Peki Ne Takılır?

Bu sorunun cevabı aslında birazda sizle ilgili. Yani evlenen kişi yeğeniniz bundan önceki yeğenlerinize çeyrek altın taktıysanız, o yeğeninize de rahatlıkla bir çeyrek altın takabilirsiniz.

Genellikle anne,baba ve kardeşler bilezik takarken, amca, dayı, hala, teyze, kuzen… çeyrek altın takması makbul olandır.

Erkek, kıza şık bir takı seti hediye edebilir. En makbul olanlardan birisi ise 5 taş pırlanta bu dönem.

Kız olarak erkeğe, şık bir saat en yaygın hediyeler arasında yer almakta. Bunun yanı  eş adayınızın hoşlanabileceği türden bir bileklik olabilir.

Tabi ki maddi durumunuza göre bu takı artabilir de, azalabilirde. Unutmayınız ki burada yer alan takı töreni yeni ev kuracak genç insanlara yardımcı olabilmek amacı ile olur. Eğer durumunuz iyi ise tam altında takabilirsiniz, veya maddi durumunuz iyi değilse cüzi bir para’da takı olarak takabilirsiniz.

Nişan Kesme Kurdelesi

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir