Aile Tanışmasında Damat Adayı Olur mu?

Aile Tanışma Kıyafetleri
Aile Tanışma Kıyafetleri

Daha öncesinde aile tanışmasında kimler olur tıklayınızyazımızda kimlerin olması gerektiğini sizlerle paylaşmıştık. Sizlerden gelen detaylar için bir kez daha aile tanışmasında damt adayı olur mu sorusuna nedenleri ile birlikte cevap vereceğiz.

Güzel Anadolumuzda annelerimizden veya (daha çok) babaannelerimizden sıkça duyarız, nişanlımın yüzünü bir kez bile görmedim, sadece evlendiğimde tanıdım… Koşullar bu haldeyken eski dönemlerde aile tanışmasında damat adayının katılmamasının nedenlerini kendinizce çıkarabileceğinizi düşünmekteyiz.

Günümüz şartlarında, özellikle kız ve erkek anlaşarak evliliksüreci ne karar verdiğinde damat adayının da pek tabi aile tanışmasına olması oldukça uygun olacaktır. İtiraz sözlerini duyar gibiyiz… Eskiden… diye başlayan bir çok cümle kurulduğunu işitir gibiyiz…

Eğer eskilere göre bu tanışma gerçekleşecekse, büyükler bir araya gelir kız ve erkek uygun görülür ve kız ve erkek birbirlerini düğün gecesinde tanırlar…

Yazımızı bir toparlayacak olursak eğer karşı taraftan bir tepki gelmezse damat adayı da aile tanışmasında yerini almalıdır. Fakat bunu bir gerginlik haline getirmeye gerek yok. Kız tarafı biz damat adayını tanımak istemiyoruz 🙂 derse çok bir problem de çıkarmayınız deriz:)

Ailelerin-Tanışması
Ailelerin-Tanışması

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir