Çeyiz Sandığında Neler Olmalıdır

Çeyiz Sandığında Olması Gerekenler Nelerdir
Çeyiz Sandığında Olması Gerekenler Nelerdir

Kız çeyizinde olması gerekenlerle ilgili olan makalemizde sizlerle Kız çeyizinde olması gerekenler yazısının üzerini tıklayarak gerekli bilgileri alabileceğinizi hatırlatarak çeyiz sandığında nelerin olması gerektiğini açıklayalım:

El işlemeleri

Şuan için genç kızlar çok fazla rağbet etmesede anneler için vazgeçilmezlerden olan el emeği göz nuru işlemeler ilk sırada yer alır. Sehpa örtüsü, havlu kenarları, masa örtüsü takımları, yatak örtüsü, vitrin … vb. el işlemeleri çeyiz sandığında ilk olması gerekenler arasındadır.

Gecelik Takımları

Çeyiz sandığında mutlaka olması gerekenler listesinde yerini gecelik ve sabahlıklarda(pijama takımı) almaktadır. Bu noktada iç çamaşırı, patik, çorap, lif vb. şeylerde sayılır.

Tülbent ve Seccade

Oyalı tülbentler, yazmalar ve seccade çeyiz sandığında yerini alır.

Sizlerde yazımızın başında paylaştığımız linki tıklayarak ilgili yazıda da detaylı bilgi edinebileceksiniz. Bunların dışında ülkemizde her yörede belirli adetlere göre çeyiz sandığına ilgili yörenin eşyaları da konulmaktadır. Biz sizlerle genel olarak bir çeyiz sandığında mutlaka bulunması gereken eşyalar listesini paylaştık.

Çok heyecanlı, biraz stresli ama en mutlu günlerinizde hepinize kolaylıklar dileriz, esen kalır. evliliksüreci.com ailesi 🙂

Çeyiz Sandığında Neler Olmalıdır
Çeyiz Sandığında Neler Olmalıdır

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir