Damat Ceket Seçiminde Püf Noktalar

Emin olmanız gereken bir nokta vücut ölçüleriniz olmalı. Birbirinden güzel blazer ceket modellerini öncelikle kendi ölçülerinize uygun olarak almalısınız. Zayıf ve uzun boylu damatlar için kesinlikle dar kesim drop  6 modellerini tavsiye ederiz. Gelelim ceket tercihinizde dikkat etmeniz gereken püf noktalara:

Öncelikli Olarak Uyum

Tercihinizi yaparken pantolon, kemer, aksesuar, ayakkabı… kısacası herşeyi biruyum içinde bulundurmalısınız. Bunlardan en önemlisi ceket tercihidir. Bi damatlıkta kendisini gösteren en önemli kısım cekettir. Öncelikle ceket rengine ve kesimine karar verip, diğer pantolon, ayakkabı vb. şeyleri sonrasında tercih etmenizde fayda vardır. Aslında bu yönden ceket seçimi çok rahattır. İstediğiniz ceket tarzını seçip, sonrasında alacaklarınız buna göre uyarlamalısınız.

Üzerime bol veya geniş mi?

En klasikyöntem ceketi giyiniz, kkollarınızı kaldırınız omuzlardan sıkmıyor, kollar yana rahat açılıyorsa bu sizin bedeninizdir. Dar sevenler bi beden küçüğünü, bol sevenler ise bir beden büyüğünü tercih ederse hiç bir problem kalmaz.

Spor mu, Klasik mi?

Çoğu damat adyının bu soruya cevabı spor. Spor bir ceket modeli seçenler için pantolonların bir ton açığı renkleri tavsiye ediyoruz. Örneğin koyu mavi renkli olan spor ceketinize,, bira daha koyu mavi bir ayakkabı ve altında şık bir kundura.

Fiyatlar

Ortalama bir damatlık ceketi 200 TL’den başlayarak üste doğr ççıkmaktadır. Fakat bütçenize göre daha uygun fiyatlı olanları muhakkak bulabilisiniz.

Özellikle İstanbul’da Kadıköy, Mahmutbey, Eminönü civarında çok sayıda damtlara özel ceket satan dükkan bulabilirsiniz.

 

 

 

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir