Damatlık Seçiminde Püf Noktalar

Evlilik süreci denilince akla her ne kadar gelin ve onun hazırlığı gelsede, gelin adaylarının bir dikkat etmesi gereken nokta ise damat adayına yardımcı olmaktır. En çok önemsemeniz gereken nokta sizin ve damat adayının uyumudur.

Önce ne giyeceksiniz

Takın elbise, frank, smokin… kararınızı vermelisiniz. Ülkemizde çok büyük bir kısım takım elbiseyi damatlık tercihi olarak belirlemekte. Tabi ki bunun yanı sıra bu özel gününüzde diğer kıyafetleride tercih edebilirsiniz.

Damatlık seçiminde üzerinize göre kesimler tercih etmelisiniz
Damatlık seçiminde üzerinize göre kesimler tercih etmelisiniz

Koyu Renkler Moda

Damatlık yeni sezonda da koyu renkler olarak ağır basmaktadır. Bir kaç sene öncesinde çok tercih edilen çizgili modeller bu yıllarda pek tutulmuyor. Tek renk ve desensiz çizgisiz modeller en revaçta olanı.

Kravat dışında papyon tercihindede bulunabilirsiniz
Kravat dışında papyon tercihindede bulunabilirsiniz

Vücut Tipinize Uygun Olmalı

Özellikle burada pantolon uzunluğu ve ceket omuz genişliğine dikkat etmelisiniz. Pantolonunuz o gün giyeceğiniz ayakkabınızın topunun altına kadar uzanmalı fakat kesinlikle yere temas etmemeli.

Ceketiniz omuzlarınız üzerine tam oturmalı fakat dikkat edin, omuzlarınızı sıkarak hareketinizi zorlaştırmamalı.

Aksesuar Seçimi

Yelek tercih edecekseniz, takım tonlarına yakın olmasına özen gösteriniz. Bazıları zıtlıklardan bir güzellik oluşturabilmek adına, dışa koyu içe açık renkli yelek tercihi pek hoş durmayacaktır.

Kravat veya diğer aksesuarları takıp takmamak size kalmış mir durumdur. Fakat kravat tercihinde bulunmazsanız, spor kesim gömlekler tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Damatlık için yelek seçimine dikkat etmelisiniz
Damatlık için yelek seçimine dikkat etmelisiniz

Özetlemek Gerekirse

Rahat hareket edebileceğiniz, gelinlikle uyumlu, tek ve koyu renkli, üzerinize uygun modeller tercih etmenizi tavsiye ederiz.

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir