Dini Nikah Ne Zaman Yapılır

Dini Nikah Ne Zaman Kıyılmalı
                                                                                                       Dini Nikah Ne Zaman Kıyılmalı

Dini nikah ne zaman yapılmalıdır sorusunun cevabı sizin yaşam tarzınızla alakalıdır. Her şeyden önce şunu belirtelim ki resmi nikah olmadan bir evlilik süreci girilmemesi en doğru olanıdır. Resmi Nikah’tan önce veya hemen sonrasında dini nikah kıyılabilir.

İsterseniz nişan yapıldığı gece dini nikah kıyılır, isterseniz resmi nikah öncesi gün veya resmi nikah yapıldığı gün dini nikah kıyılabilir. Burada bir kez daha önemle vurgulamalıyız ki dini nikah konusu suistimale çok açıktır, bunun için aile hayatı ve evlilik yaşamına geçiş için resmi nikah şarttır. Dini nikah isterseniz tanıştığınız gün kıyılsın medeni kanun gereği evlilik hayatının başlaması için resmi nikah yaptırılması gerekmektedir.

(Maalesef ki bazı kimseler tarafından dini nikah konusu art niyetli olarak kullanulmakta, bir gün öncesinde dini nikahlandığı eşini ertesi gün bırakanlar dikkate alındığında lütfen dikkatli olup art niyetli insanlara kanmamalısınız. Dinimiz gereği tabi ki dini nikah şarttır fakat bunu resmi nikahın yerini tutacak şekilde değerlendirerek ilerleyen zamanda kız çocuklarının mağduriyetine dönüşmemesi için dikkat ediniz.)

Dini Nikah Zamanı
Dini Nikah Zamanı

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir