Dış Çekimde Mekan Seçerken Dikkat Edilecek Püf Noktalar

Dış Çekim Yaptırmadan Önce Bunlara Dikkat Edin
Dış Çekim Yaptırmadan Önce Bunlara Dikkat Edin

Hayatınızın en heyecanlı günleri olan Nişan, Söz veya Düğününüzü ölümsüzleştirmek için en önemli püf nokta, güzel anlarınızı güzel bir şekilde deklanşöre aktarmaktır.

Bunun için iyi bir fotoğrafçı ve güzel bir mekan seçmelisiniz, bunun en önemli püf noktaları ise şu şekilde sıralayabiliriz.

Mekan İçin

Dış Çekim Mekan Seçimleri Çok Önemlidir
Dış Çekim Mekan Seçimleri Çok Önemlidir
  • Vaktiniz varsa bu önemli günlerden önce bir gün ayarlayarak çekimlerinizi hallediniz, çünkü nişan, söz veya düğün gününüz o kadar yoğun olacak ki, o tatlı stresli heyecanı bir de yaşamayın.
  • Sevdiğiniz ortama göre deniz, sahil, yeşillik, tarihi mekanlar… kendiniz ve eşiniz için en uygun mekanı seçin. (En Güzel Dış Çekim Mekanları yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.)
  • Çekimlerden önce genelde heyecandan yatılmaz, buda yüzlere yansır buna dikkat edin.
  • Kesinlikle çekim için seçtiğiniz mekana göre bir koreografiniz olsun, olsun ki gelişigüzel fotoğraflar yerine, albümünüze bakınca anlamlı ve çok şık bir tamamlayıcı görseller bütününüz olsun
  • O gün ve atmosfer çok ama çok önemli, en sevdiğiniz insanları yanınızda getirmeyi ihmal etmeyin, keyfinizi oluşabilecek ufak şeyler için kaçırmayarak gülmenizi kesinlikle ihmal etmeyin.
Dış Çekimde Püf Noktalar
Dış Çekimde Püf Noktalar
  • Ortamın gün ışığı çok önemlidir, bunun için mutlaka çekim yapacağınız mekanın en iyi ışık aldığı saatleri kaçırmayın, genellikle sabah ve öğleye doğru daha doğru açılar yakalanma şansı yüksektir.
  • Özellikle büyükşehirlerde yaşıyorsanız, her türlü ihtimale göre hesabınızdan daha önce yola çıkın.
  • Farklı ve neşeli pozlar vermekten çekinmeyin, unutmayın bir ömür boyu bakacağınız pozlar yüzünüzü ne kadar tebessüm ettirirse o kadar güzel olur.

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir