Düğün Davetiye Seçimi

Düğün, nişan vb. davetiyelerin seçiminde dikkat etmeniz gereken püf noktaları bu yazımızda detaylı olarak ele alacağzı.

Düğün Davetiye Örnekleri
Düğün Davetiye Örnekleri

Düğün Konsepti

Davetiyeniz ile konseptiniz arasında mutlaka bağlantı olmalıdır. Örneğin denizin ortasında bir düğün töreni için deniz canlıları ile süslemeli, kır düğünü için daha yeşil tonlarla süslemeli, kapalı mekanlar için standartların dışına çıkarak farklı tasarımlarla ki, bu size ve eşinize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. (Örnekleri görselleri ile sizlerle paylaşacağız.)

Davetiyenizde yer alacak hitap şekli sizi ve eşinizi yansıtacak, yaşı çok genç olanlar için çok güzel maniler ve kafiyeli dörtlükler seçmek moda iken, yaşı biraz daha olgun olanlar için sade hitap şekilleri ülkemizde daha çok kullanılmaktadır.

”Ömür boyu yürüyeceğimiz bu güzel yolculuğun ilk gününde, siz değerli dostlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyarız…”

Davetiye Örnekleri
Davetiye Örnekleri
Değişik Tasarımlı Davetiye Örnekleri
Değişik Tasarımlı Davetiye Örnekleri
Değişik ve Farklı Tasarımlı Davetiye Örnekleri
Değişik ve Farklı Tasarımlı Davetiye Örnekleri

Davetiye Ne Zaman Dağıtılır

Çok yakın eşe, dosta 4-6 hafta kala bile dağıtılması normaldir. Bunun yanı sıra il dışı, yurt dışı gibi uzak yerlerden gelenler içinde izin vb. durumları göze alarak önceden haber verilmesi şık bir davranış olacaktır.

Komşulara, arkadaşlar vb. davetiye dağıtımı çok erken  yapmayınız, çünkü davetiyeyi kaybedebilirler, unutabilirler… En ideal süre düğüne 2-3 hafta kala dağıtmaya başlamaktır.

Davetiye Seçiminde Öncelik Sizin Zevkiniz
Davetiye Seçiminde Öncelik Sizin Zevkiniz

Davetiye Sayısı ve Listesi

Önce liste çıkarmanızı tavsiye ederiz. Bunun için kendinize en yakın akrabalardan, en uzağa isimler, en yakın arkadaşlardan en uzağa şeklinde bir liste oluşturmak en kolay yollardan biridir.

Davetiye sayısını ise saydığınız rakamdan 50-100 tane daha fazla bastırmanızda fazyda vardır.(En az 20-30 tane olsun tecrübe ile sabittir.)

 

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir