Düğün Masrafı 2016

Ortalama düğün masrafı kaç para olur  yazımızda sizlere geçen yıl için maliyetlerinden bahsettiğimiz en çok gidere neden olan kalemlere yeni yılla birlikte yeni zamlar eklendi. Peki ortalama bir düğün 2016 yılında kaç paraya mal olur?

Önce yeni yılda yaklaşık olarak zamların %15 ile %15 arasında değiştiğini 2015 yılı için verdiğimiz rakamları buna ek olarak vereceğiz:

  • 2016 yılı için Düğün salonu 6- 10 bin TL’ye %10’a yakın bir ekleme yaparsak ortalama olarak 7-11 bin TL diyebiliriz. (Tabi ki içkili ve yemekli bir merasim düşünenler için bu fiyatlar katlanacaktır.)
  • Müzik organizasyonları için ortalama bin 500 TL
  • Fotoğraf çekimi için dış mekan kadikoyleo.org düşünenler özellikle ortalama bin 250 TL
  • Arabanızın süslenmesi için 125 TL,
  • Düğün davetiyesi için 100 tanesi ortalama 100 TL diyebiliriz.
  • Düğünler için mutlaka 5 veya 10 TL’lik bahşişler bulundurmayı unutmayınız.

En Güzel düğün Pastaları

Bunlara ek olarak gelinlik seçimi, gelin makyajı ve damatlık seçimi ile damat traşı sizin tercihinize bağlı olarak 2 bin TL’den başlayarak 10 bin TL’leri aşabilir.

Geçen sene ile kıyaslandığında minimum %10’luk bir zamdan söz etmek mümkün. Verdiğimiz rakamlar ortalama bir değer olup, altında ve çok üstünde kadikoylida.org tercihlerde bulunabilirsiniz. Kendi bütçenize en uygun çok çeşitli alternatifler bulabileceğinizi belirtmemizde fayda var.

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir