Düğün Masrafları 2017

En Güzel ve En Hoş Düğün Fikirleri
En Güzel ve En Hoş Düğün Fikirleri

Uymaz bir türlü, çarşıya evde ki hesap… İşin içerisine girdiğinizde çok daha iyi anlayacağız bir ifadedir bu aslında. Buyurun bakalım en ince ayrıntılarına kadar düğünde yapılacak ortalama masrafların 2017 yılında ne kadar bir ücrete mal olacağına:

En büyük masraf salon

Özellikle hafta sonu düğünlerde bu fiyatlar 15 bin TL’lere dayanmaktadır. Bunun için hafta için özellikle Cuma akşam saatlerinin %50’ler varan bir fiyat karı olduğunu aklınızda bulundurmanızda yarar olacaktır. Sizlere tavsiyemiz, müzik sistemi, fotoğrafı, kuaförü vs. her şeyi salonla anlaşarak paket fiyat içerisine dahil ettirmeniz olacaktır.

Gelinlikler Damatlıklar…

Gelinlikler hazır alımlarda 2 bin TL civarında başlayarak üst sınırı olmaksızın artış göstermektedir. Ama ortalama 3-4 bin TL’ye hoşunuza gidecek modellerin çıkabileceğini tahmin etmekteyiz.

Peki damatlıklar ne kadar, ortalama olarak 500 TL civarında bir fiyatla şık bir damatlık sahibi olabileceğinizi söyleyebiliriz.

Bunların yanı sıra,

Gelin arabası süslemesinden tutunda, gelin arabasının önünü kesenlere verilecek bahşişe kadar;

Vereceğiniz davetiyenin basım parasından tutunda, pastayı kesmeyen garsona vereceğiniz bahşişe kadar her alanda ve her anlamda harcama ile karşılaşacaksınız. Bu tür harcamalar için de 2017 yılında bin TL bütçe ayırmanızda fayda olacaktır. Ortalama olarak 20 bin TL’ye de düğünü maledebilir, 200 bin TL’ye de büyük otelleri havuz başı eğlencelerini düzenleyebilirsiniz.

En Güzel düğün Pastaları

Son olarak her şey dahil kişi başı salonlarda ortalama 200 TL’den olmak üzere 300 kişilik bir daveti 50- 60 bin TL civarında anlaşarak fotoğraf, gelinlik, damatlık gibi tercihlerde bulunabileceğinizi bir alternatif şeklinde de hatırlatmamızda fayda olacaktır.

Sizlerle paylaştığımız önerilerimizi dikkate alarak özellikle hafta içi Cuma günü tutulacak düğün salonlarında oldukça avantajlı olduğunuzu unutmamanızı son kez tavsiye ederiz.

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir