Düğün, Nişan, Söz Fotoğrafçı Seçiminde Püf Noktalar

Fotoğrafçı seçiminde püf noktalar
Fotoğrafçı seçiminde püf noktalar

Hayatınızın en güzel günlerini ölümsüzleştirecek kişiyi seçmek çok önemli. İşinin ehli profesyonel insanlarla çalışmak en ideali. Peki iyi bir fotoğrafçı nasıl olur? İyi bir fotoğrafçı nasıl seçilir?

Öncelikle herkesin en büyük yanılgısı, pahalı fotoğrafçı eşittir kalite. Bu kesinlikle yanlış bir kanaattir. Güncel olarak dış çekim için albüm (genellikle 24 poz) ve büyük boy çerçeveli resim dahil 500 TL’den başlayarak üst sınır olmadan artabilir.

Fotoğrafçı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Bazı Noktaları Atlamayınız
Fotoğrafçı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Bazı Noktaları Atlamayınız
  • İyi bir fotoğrafçının, kendinize özgü hayal dünyası  olup, hikayenizi anlattığınızda size özel bir perspektif geliştirerek, doğaçlama olmayan, hikayenizi yansıtan ve doğal olan pozlar için sizlerin hayalini resmedecek ve bunu size aktaracak özellikte olmalıdır. Nasıl bir şey istediğinizi tarif ettikten sonra, sizlere hayalinizi resmedecek ve bunu anlatabilecek yeterlilikte insanlarla çalışın.
  • Fotoğrafçınız, kesinlikle pozitif ve güleryüzlü olmalıdır.
  • Fotoğraf makinesi kalitesi gibi detaylara çok girmeden şuunu söylemek gerekir, tam profesyonel makineler, ışığı ayarlayıcı teçhizatlar, fotoğrafçının yardımcısı olup olmadığı sizleri fikir sahibi yapabilir.

Çoğu fotoğrafçı kabul etmez (kendilerince haklılar) ama çekim boyunca olan bütün fotoğrafların digital ortamında olanlarıda sizlerle paylaşacak bir fotoğrafçı bulursanız çok hoş olur.

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir