Düğün Pastası Seçiminde Püf Noktalar

Eğer düğün pasta seçiminde tecrübeniz yoksa, ”İş pasta seçimine kalsın en kolayı 2-3 gün kala hallederiz…” demeyin. Karşılaşılan en büyük aksiliklerden biri pasta olabilir. Zaten düğün pastasını 2-3 gün kala hallederim diyorsanız kesinlikle yanılıyorsunuz.

Düğün Pasta Seçimi
Düğün Pasta Seçimi

İşte düğün pastası seçiminde dikkat etmeniz gereken başlıca noktalar:

Muhteşem Süslemeli Düğün PAstası
Muhteşem Süslemeli Düğün Pastası

Düğün Konsepti

Her düğün konsepti kendi içerisinde farklılıklar barındırır. Kır düğünü, tekne düğünü, salon düğünü… bunlar sizin isteğinize göre şekillenecek olup, pastanızın şekli kaç kat olması konusunda hareket etmenizi sağlayacak ilk kriterdir.

Pastayı Yapacak Kişi

Mutlaka ama mutlaka daha öncesinden düğün pastası yapmış olan biriyle çalışmalısınız. En azından 2 ay öncesinden bir araştırmaya başladığınızda kafanızda ki modele en yakın pasta seçimini yapabilirsiniz.

Pasta Lezzeti

Pastanızın seçiminde tadına bakmayı unutmayın

Meyve Seçimi

Maalesef en çok düşülen hatadır, meyveli pasta seçecekseniz eğer, mevsimine göre meyve istemezseniz hem tadı hoş olmaz hem de bütçenizi biraz sarsabilir.

Fiyat Karşılaştırması

Çok Güzel düğün Pastaları
Çok Güzel düğün Pastaları
En Güzel düğün Pastaları
En Güzel düğün Pastaları

En az 3 farklı pastaneden fiyat almanızı öneririz, hatta aldığınız fiyat için ‘Son fiyatınız nedir?’ sorusunuda sormanızda bütçenize yararı olacağını unutmayınız.

Gerçek mi Karton mu?

Avantaj ve dejavantajları var. Karton şeklinde gelenler ucuza mal olur (düğün salonunda hazırlanmış servise hazır pastalar vardır, zamandan tasarruf olur), eğilme, devrilme riskleri olmaz, fakat bazı gelinler her nedense bunu katiyen kabul etmez…

Gerçek pasta, özellikle çok katlı pastaların işin ehli tarafından yapılmamışsa önünüze kadar tek parça gelmeme ihtimali vardır. Fiyat olarak biraz daha fazladır. Servisi için törenden sonra biraz daha fazla zaman gereklidir…

 

 

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir