Düğünde Aileler Ne Hediye Takarlar

Düğünde Ailelerin Takabileceği Hediyeler
Düğünde Ailelerin Takabileceği Hediyeler

Düğün hem ailelerin hem de evlenecek olan çiftlerin en mutlu oldukları günlerden biridir. Hem tatlı bir heyecanın hem de duygusallığın hakim olduğu düğün günü bütün akrabaların ve dostların buluştuğu gündür.

Düğün gününde yeni bir ev ve yeni bir hayat kuran çiftlere en çok ta yardımcı olmak adına gelen misafirler hediyeler verirler. Bunların içinde ailelerinde taktığı hediyeler vardır. Aileler hem gelin hanıma hem damat beye hediyeler takarlar . Tabi ki bütün anne ve babalar çocuklarına en güzel hediyeler vermek isterler. Ama bu biraz da ailelerin bütçesiyle ilgili bir durumdur. Normalde kız annesi ve babası kızlarına burma bilezik takarlar damat beye de saat veya tam altın takarlar. Aynı durumda erkek annesi ve babası da gelin hanıma burma bilezik takarlar yine damat beye de altın takarlar. tabi ki bütçeleri uygun ise burma bilezik ikişer adet yada kalın kelepçe bileziklerden takarlar. Başta belirttiğimiz gibi bu tamamen bütçeyle ilgili bir durumdur.  Bunlar dışında bir miktar para da takılabilir.

Gelin hanımın ve damat beyin kardeşleri de hediyeler takarlar. Onlarda gelin hanıma burma bilezik takarlar. ya da kalıcı olması adına gerdanlık , künye veya bunların takımını da takanlar vardır. Damat beyde gelin hanıma takı seti hediye edebilir. Gelin hanımda damat beye saat veya künye hediye edebilir.

Düğünde Aileler Ne hediye Takarlar
Düğünde Aileler Ne hediye Takarlar

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir