En Güzel Çeyiz Sandığı Modelleri

Krem Renginde Deri Çok Şık Çeyiz Sandığı Modeli
Krem Renginde Deri Çok Şık Çeyiz Sandığı Modeli

Gelenek ve göreneklerimiz içinde yer alan kız çeyizi çok özenerek ve hevesle hazırlanmaktadır. Uzun yıllardır kız çeyizi çeyiz sandığında saklanır . Yıllar geçtikçe bu güzel adet unutulmamış ve hale günümüzde de devam etmektedir. Sandık içi denilen ( lif , patik , işlemeli havlular , oyalı başörtüleri … gibi ) eşyaların hazırlanıp saklandığı çeyiz sandıkları çeyiz götürme günü geldiğinde içinde ki eşyalar yıkanır , ütülenir çeyiz sandığına koyularak kız evinden kendi evine götürülür.

Artık Çeyiz sandıkları çok farklı modeller de ve çok daha değişik süslemelerle yapılmaktadır. Eskilerden oyma ceviz sandık modelleri günümüzde de el işçiliği nedeni ile çok fazla beğenilmektedir. Bunun yanında kadife kaplama olan çeyiz sandığı modelleri de çok şık durmaktadır.

Çekmece detayı düşünülmüş olan çeyiz sandığı modelleri de çok ilgi görmektedir.

Günümüzde Deri ve Süslü Çeyiz Sandıkları İlgi Görmekte

Günümüzde bir birinden farklı modeller le karşımıza çıkan çeyiz sandığı modeller içinde deri olan çeyiz sandıkları oldukça beğenilmektedir. Derinin yanı sıra kullanılan süslemelerde ( düğme , boncuk …gibi  ) güzel olan çeyiz sandığı modellerini daha da gösterişli hale getirmektedir.

Çeyiz Sandıkları Uzun Yıllar Kullanılabilmektedir

Çeyiz sandıkları evlerde uzun yıllar rahatlıkla kullanılmaktadır. Evlere de mobilyaya uygun olan odalarda hem çok hoş durmakta  hem de ayrı bir hava vermektedir.

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir