Evde Nişan Nasıl Olur

Birbirinden Güzel Nişan Tepsi Modelleri
Evde Nişan

Nişanın evde veya bir mekanda yapılması tamamen bir tercih meselesidir. Evde nişan yapmak isteyenler için bir kaç önemli ayrıntıyı paylaşacağız. Evde nişanın nasıl olmasından, nelere dikkat etmeniz gerekir sorularına kadar cevap arayacağız.

Evde nişan yapanlar için ilk uyarımız, misafirlerin gelme sayısını olduğundan fazla hesaplayarak plan yapmanız. Örneğin karşı taraf 25 kişi ile geleceğim diyor, sizde 20 kişisiniz, 45 kişilik bir organizasyon yerine bizce en az 60 kişiye göre kendinizi ayarlayın.

En büyük sorun oturma yerleri olacaktır. Oldukça fazla sayıda sandalye sığacak şekilde ve nişan merasiminin yapılacağı yerin önü açık olacak şekilde dizayn yapınız.

Nişan merasimi için neler nasıl olur bir sıralayalım: (Genellikle isteme nişan birlikte yapılır)

  • Çikolatanızı (Çikolata seçiminde püf noktalar yazısı için tıklayınız) ve çiçeğinizi (Çiçek seçiminde püf noktalar yazısı için tıklayınız) unutmamalısınız.
  • Heyecandan en çokta unutulan  nişan yüzükleri bir kez daha kontrol ediniz. (Alyans seçiminde dikkat edilecekler için tıklayınız)
  • Nişan elbiseleri için kendi bulunduğunuz bölgeye has olarak alış verişi önceden konuşmanız gerekmektedir.
  • Kahve için büyük cezveler veya bir makine emin olun ki işinizi çok kolaylaştıracaktır.
  • Tatlı, kurabiye, börek, içecek vb. şeyleri karşılıklı konuşarak almanızda fayda vardır, fazla olmasıda, az gelmeside ayrıca sıkıntı yaratabilir.
  • Yaşayınca anlayacaksınız, en önemlisi esprili ortamın gerginliğini alıcı eş, dostlardır… Bunları özellikle bugün yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyiniz.

Kız isteme, Nişan takma merasimi sırası izlenir. Konularla ilgili olarak her birinden detaylı yazılarımızı sitemizde bulabilirsiniz. Nişan adetleri yazılarımızı okumadan, nişana gitmemenizi tavsiye ederiz.

Nişanlanan bütün çiftlerimize bir ömür boyu mutluluklar dileriz.

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir