Evde Nişan Yemek Önerileri

Nişan Yemek Menüsü
Nişan Yemek Menüsü

Nişan heyecanınızı birlikte paylaşıyoruz… Evde nişan yemek önerileri için sizlerle bir yazı paylaşıyoruz. Hepinize faydalı olmasını temenni ederiz.

Önce Sarma ve Çorba

Nişan yemeklerinin olmazsa olmazı incecik sarılan yaprak sarma ve tercihinize kalmış enfes bir çorba. Bunlar hemen hemen yazılı olmayan kanun gibi nişan yemekleridir. Özellikle sarmanın görünüşü ve sunumu en az tadı kadar önemlidir.

Aparatifler…

Sigara böreği, paçanga böreği, su böreği… en mağaretli olduğunuzu düşündüğünüz börek çeşidini yapmanızda fayda vardır.

İçli Köfte…

Artık bir çok merasimde yapılan patatesli, kıymalı içli köfte nişanların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Tatlı Yenilip Tatlı Konuşma

Tatlı seçenekleri olarak tavsiyemiz sütlü tatlılardan yanı tercihinizi kullanmanız, zaten heyecanın ve stresin çok olduğu bir ortamda birde ağır tatlılarla beklenmeyen sürprizlerden korunabilirsiniz. Örneğin bir kazandibi, sütlaç iyi bir tercih olabilir.

İçecekler

Sadece asitli ve gazlı içecek değil alternatif olarak asitsiz içeceklerde tercihi edilebilir, alkol tercihinize bağlı olup bu günlerde tatsızlık çıkaracak bir etken olduğunu belirtmemizde fayda vardır.

Hazır mı Alınmalı Bizzat mı Yapılmalı

En makbül olanı kendi emeğinizle ve tanıdıklarınızın yardımı ile yapma menülerdir. Fakat vaktiniz olmayabilir, mutfakla aranız pek iyi olmayabilir… vb. bir çok nedenden dolayı yapamayacağınız yemekler ve hazırlıklar için, hazır alınma bir menüde oluşturulabilir.

Nişan Yemeği
Nişan Yemeği

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir