Evleneceklere Müjde, Ev Eşyalarında Vergi İndirimi

Beyaz Eşya
Beyaz Eşya

Bugün itibari ile Resmi Gazete’de yayımlanan yazı ile  beyaz eşyalardan alınan %6,7 oranında ki ÖTV (özel tüketim vergisi) 30 Nisan 2017 tarihine kadar alınmayacak. Yani özellikle yeni ev kuracak olanlar beyaz eşyalar için bin TL’lik bir harcamada 67 TL daha az ücret ödemiş olacak. Bu rakam 10 bin TL’lik bir harcama için 670 TL olacak. 

Beyaz Eşyada 0 ÖTV, Mobilyada %8

Ayrıca mobilyalardan alınan %18’lik ÖTV yine 30 Nisan 2017 tarihine kadar %8’e indirildi. Bu habere en çok evlenecekler sevindi. Evini sıfırdan kurmak isteyen gençler için büyük bir müjde niteliği taşıyan bu haberin son geçerlilik tarihi ise 30 Nisan.

Piyasaların canlanması için yapıldığı söylenen bu ÖTV indirimi 30 Nisan tarihinde son bulacak, bu tarihe kadar yapılacak başka bir açıklama ile bu uygulamanın uzatılıp uzatılmayacağı ise henüz belli değil. Siz iyisimi bu tarihten önce evinizin eşyalarını alın veya kısa zaman içerisinde yenileme gereği duyduğunuz eşyalarınızı yenileyin.

Evlenecekler Sevindi

Haber için sadece bir parça, iki parça eşya alacak olanlardan ziyade, evini baştan aşağıya yenilemek isteyenler ve en çokta yeni ev döşeyecek olan evlenecek çiftler sevindi.Kaba bir hesaplama ile 30 bin TL’lik bir harcama için ortalama %7 oranında bir indirim 2 bin 100 TL’ye tekabül etmektedirki, bu rakamda bir çok vatandaşın bir aylık kazancı anlamına gelmektedir.

Salon Takımı
Salon Takımı

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir