Evlenilecek Doğru İnsanı Bulmanın Püf Noktaları

evlenilecek eş seçimi

Her genç evlenmeyi düşünmüyormusun sorularına maruz kalır ve yaşım daha genç diyerek geçiştirir. Peki gerçekten öylemidir, doğru insanı bulunca bir insan neden evlenmek istemesin ? Eğer kişi mesleğini eline almış, belirli bir olgunluğa ulaşmışsa tek problem aslında doğru insanı bulmaktır.(Maddi yetersililer , askerlik vb. gibi durumlar dışında)

Evleneceğim İnsanı Nasıl Bulurum?

Evleneceğiniz insanlar maddi, manevi, kültürel… ne kadar çok ortak paydanız varsa o kadar mantıklı ve uygun bir evlilik olur. Sevmek, aşık olmak çok önemlidir. Bunu kimse yadsıyamaz, hem aşk hem de aile ve sosyal uyum içinde olduğunuz bir insan olursa o kadar sağlam temelli bir evlilik olabilir.

Evlendikten sonra kimse kimseyi şekillendiremez!

Günümüzde boşanmaların büyük bir kısmı bu yüzden oluyor. Karşınızdaki insanın sevmediğiniz bir özelliğini ‘aman canım ne olaca bi evlenelim ben onu düzeltirim’ dediğiniz anda yanılgıya düşmüşsünüz demektir. Bu yüzden kimseyi değiştirmek üzerine bir evlilik hayal etmeyin.

Çok zengin olsun, adam gibi adam olsun, hanım hanımcık bir kız olsun…

Yukarıdaki ölçütleri sayısız şekilde çoğaltırım. Fakat kafanızdayer alan adam ( ve hanım hanımcık) profilinin altını doldurun. 

Örneğin, yalan söylemesin, gece hayatı olmasın, akşama kadar komşularıyla dedikodu yapmasın… Bu şekilde kafanızda somut özellikler belirleyin. eğer adam gibi birisi karşınıza çıkar, sabaha kadar tv seyretmekten çok hoşlanıyordur, size bu abes gelmesine rağmen kimizine göre gayet normaldir… Anlatmak istediğimiz ölçütünüzü iyi koyun.

Evlilikte meslekler

Benzer meslek sahiplerinin ortak paylaşımları daha fazladır. Bunun yanı sıra size ve mesleğinize saygı duyacak birisi ile evlenmeniz en uygun olanıdır. düşünsenize eşini çok kıskanan bir bayanın, bir bayan stilisti ile veya bayan kuaförüile evli olduğunu. Evlilikte meslekler eğer karşınızdaki kişi saygısızsa büyük problemlere yol açacağını aklınızdan çıkarmayın.

Özetlemek gerekirse, evlilik bir anlık bir hevesle çıkılacak bir yol değildir, sizin eşiniz çocuklarınızın anne vey babası olacak kişiyi seçmede, yüzeysel ve tek boyutlu düşünerek karar vermeyin. Unutmayın ki bazılarınızın beğenmediği ‘annelerimizin’ uygun gördüğü kısmetlerle evlenme olduğu dönemlerde boşanma oranı çok daha düşüktü. Ailelerinizin sizleri uygun gördüğü insanlar emin olun sosyal yönden dengeli olduğunuz kişilerdir, iş sadece sizin ısınmanıza yani sevmenize aşık olmanıza kalmıştır…

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir