Evlenme Teklifine Verilecek Cevap Örnekleri

Evlenme Teklifi İçin Sadece Çok Pahalı Hediyelere İhtiyaç Yoktur, Güzel Bir Gül'de Neden Olmasın
Evlenme Teklifi İçin Sadece Çok Pahalı Hediyelere İhtiyaç Yoktur, Güzel Bir Gül’de Neden Olmasın

Genellikle evlilik teklifi nasıl yapılmalıdır sorusunun üzerinde sıkça durulurken, karşı taraf için fazla bir öneride bulunulmaz. Halbu ki özellikle beklenilmediği anda bu soru ile hoş bir sürpriz karşılığında yüz yüze kalan bayanlar ne demelidir nasıl demelidir, birde bu pencereden bakmak lazım. Öncelikli olarak evet demeyi düşünenler için sonrasında hayır demeyi düşünenler için bir kaç alternatif sunalım.

Evet Nasıl Denir

Öncelikli olarak bir ömür boyu hayatınızı paylaşmak istediğiniz erkeğin doğru insan olup olmadığına karar vermişsinizdir, ve bunun için karşınızda evlilik teklifi ile duran erkeğe ne cevap vereceğinizi bilemez halde misiniz? Eğer karşınızda gerçekten sizin için özveride bulunmuş (o kadar romantik olmadığını bildiğiniz halde en romantik ortamda size bu teklifi etmiş birini varsayalım) kişiye nasıl evet demek mantıklıdır? Burada yer alan asıl cevap aslında samimiyettir. O anda içinizden geldiği gibi yapmanız en doğal olanıdır. Sizlere şunları da söyleyebilirdik, çığlık ataıni boynuna sarılın, ömür boyu evet diyin …vb… Fakat emin olun o anda vereceğiniz en güzel cevap en samimi evet cevabıdır. Çünkü unutmayın siz o anda ne bir yüzüğe, ne geçici ortamın güzelliğine siz orada ömür boyu yaşayacağınız kişiye evet diyeceksiniz.

Hayır Nasıl Denir

İşte burda can kurtarıcı bir kaç cümle söylemekte fayda vardır. Çünkü size bu teklifi bulunma cesaretini bir kişi gösteriyorsa emin olun bunda sizinde bir payınız vardır ve bu durumdan karşınızda ki insanın en az üzerek kurtarmak sizin ”vazifenizdir”

Karşınızdaki insanın iyi olduğunu ve bu davranışı karşısında duygulandığınızı hatta onure olduğunuzu belirtmenizde fayda vardır. Fakat bir ömür boyu birlikte olacağınız doğru insanı seçerken sadece iyilik ve diğer ölçütlerin değil işin içerisinde çok değişik etkenlerin de olduğunu belirtmelisiniz. Bunu yaparken kesinlikle karşı tarafı yargılayıcı, sorgulayıcı ve yadırgayıcı olmayınız. Bu tür bir ümit azda olsa verdiğiniz için özürlerinizle beraber bu durumun olamayacağını belirtmeniz de fayda vardır. Veya bu kadar ince düşünemem diyorsanız sade bir ‘hayır’ cevabını vererek kişi ile bir daha görüşme yapmayadabilirsiniz.

İlginç Evlenme Teklifleri Hoş Olmakta
İlginç Evlenme Teklifleri Hoş Olmakta

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir