Evlenmek Ne Kadara Mal Olur 2015

En Güzel Düğün Salonları

Evlenme denilince belli başlı
yapılan harcamalar göz önüne alınmalıdır. Nişan, düğün ve ev düzme bu masraflardan en göze çarpan kısımlarıdır. Biz bu konu başlıklarını sizlerle ayrıntılı olarak paylaşmıştık.

Geriye kalan bu üç kalem masrafını toplayarak ortalama bir nişan, düğün ve ev için evlenmenin kaç paraya mal olacağını bulabiliriz. Evlenmenin ne kadara mal olacağını merak edenler, düğün, nişan veya ev düzme masraflarını yanlızca sormuş olabilirsiniz. Düğün, Nişan ve ev düzme yazılarımızı tıklayarak okuyabilirsiniz. Üçünün toplamı için ortalama olarak 60-70 bin TL arası bir ücretden bahsedebiliriz. Ayrıntılar için yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Ortalama Nişan Masrafı 2015

Ortalama düğün masrafı 2015

Ev Döşeme Masrafı 2015

Bunlar dışında mutlaka harcama yapılacağını unutmayınız. Örneğin basit olarak gelen misafirlere tutacağınız otelden, misafirlerin kuaförüne kadar harcamalar yapılabilineceği aklınızda olmalı. Evlenmek ne kadara mal olur derken kastınız sadece nişan, düğün veya ev düzme olabileceğinden bunları yukarıdaki linklere tıklayarak ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Unutmayınız ki bu fiyatlar ortalamadır, bu rakamlardan daha ucuza veya pahalıya evlenebilmek tamamen sizin tercihlerinize kalmış. (Örneğin 5 bin TL’lik oturma gurubu yerine 2 bin TL’lik seçebilirsiniz, 15 bin Tl’lik salon yerine 4 bin TL’lik salonda tutabilirsiniz… gibi örnekleri çoğaltabiliriz.)

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir