Evliliği mutlu hale getirmenin püf noktaları

Mutlu EvlilikYeri gelir öz anne veya baba ile bile tartışılabilir iyi geçinilmez. Peki hayatınıza sonradan giren birisi ile aynı evi, aynı hayatı paylaşırken zorluklar güçlükler olmayacak mı? Tabi ki olacak. Peki evlilik sürecinde her zaman birlikte olmak istediğiniz insanla evlendikten sonrada mutlu bir birliktelik sürdürmek için neler yapılmalıdır?

Empati Yapın

Yapacağınız bir hareketi, karşı tarafın penceresinden bakmayı deneyin. Örneğin ben onun annesi ile ilgili şöyle konuşuyorum fakat o benim annem hakkında aynı şeyleri söyleseydi ben nasıl hissederdim?

3. Kişileri Hayatınızdan Çıkarın

Aile yapımızda en küçük problemler 3. kişileri açıldığından düzelmesi çok kolay olan problemler maalesef ki çok büyük olaylara ve geri dönüşü olmayan noktalara varabiliyor. Bu yüzden aile içerisinde ki yaşadıklarınızdan hiç bir şekilde 3. kişilere söz etmeyin. sizlere yardımcı olmak isteyecek en sevdikleriniz bile bilmeden evliliğinize huzursuzluk düşürebilir.

Özel Zamanlar Ayırın

Bir düşünün evlenmeden önce çok mutluydunuz, bir çay bahçesinde ki acı çayla bile mutlu oluyordunuz, ne olduda işler değişti. İlk zamanki ışığı kaybetmemek için bir çay dahi olsa çıkın gezin, için gezin dolaşın ille de maddi olarak büyük meblalar harcamanıza gerek yok…

Hediye ve İltifat

eşinizi önemsediğinizi bazen binlerce TL’lik bir pırlanta ile ifade ederken bazende 5 TL’lik bir gülle rahatlıkla ifade edebilirsiniz. Burada önemli olan eşinizi önemsediğinizi ona hissettirmek. Mutlu bir evlilik için eşinize iltifat etmeyi ihmal etmemelisiniz.

Sürprizle Çok Önemli

Eşinizle özel hayatınız veya birlikte geçireceğiniz özel bir akşam yemeği gibi sürpriz olaylar düzenleyebilir bunu da değişken zaman aralıklarında yaparak ilişkinizi taze tutabilirsiniz.

Saygıyı Kaybetmeyin

Belki ilk günlerde ki aşkı kaybedebilirsiniz fakat eşinize karşı hiçbir zaman saygınızı yitirmeyin. Ona saygı göstermeniz en başta kendinize duyduğunuz saygıyı gösterir. Eşinizi incitici söz veya fiziksel temaslardan uzak durmalısınız.

Aile Danışmanlığı

Ülkemizde maalesef ki yeteri kadar önemsenmeyen, fakat bir uzman yardımı ile aile mutluluğunu yakalayabileceğinizi unutmayınız. Şunu da belirtmeliyiz ki aile danışmalığına sadece mutsuz evliliği olanlar değil, her aile başvurabilir ve bundan yarar görür.Mutlu Evlilik

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir