Evlilik İçin İdeal Yaş Kaçtır

ilk buluşmaEski zamanlarda bir kız 18 yaşına girdiğinde eğer evlenmezse çevredekiler ‘bu kız evde kaldı’ dedikodusuna başlardı. Peki günümüzde kız ve erkek için ideal evlilik yaşı kaçtır?

Günümüz şartlarında bir erkek eğitimini tamamlayıp, askerliğini yaptıktan sonra kendi ayakları üzerinde durması noktasına gelene kadar yaşı 26-27 oluyor. Eğer kendine uygun bir kız arkadaşı varsa bu erkekler için ideal evlilik yaşı 28 diyebiliriz. Fakat Kendisine uygun bir eş adayı yoksa bu yaş 32-33’e kadar çıkabilmektedir. Bu yaşı fazlada geçirmemekte erkekler için fayda vardır.

Bayanlar için konuyu ele alacak olursak, bir bayanın eğitimini tamamlayarak iş hayatında yer alması durumunda 24-25 yaşlarında eğer uygun bir erkek varsa evlenebilir. Eğer kendisi için uygun bir eş yoksa 28-29 yaşa kadar bu yaş uzatılabilir. Fakat bayanların bu yaşı fazla geçirmemesinde fayda vardır. Eğer bayanlar iş hayatından uzak olarak sadece ev hanımı olmayı düşünüyorsa, 22 ve üstü yaş sınırı evlilik için uygun olacaktır.

Özetlemek gerekirse, bayanlar ve erkekler için belirli bir yaşı geçirmeden uygun insanı bulduğunda evlenmesinde fayda vardır.

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir