Evlilik Öncesi Sorunlar Nasıl Aşılır

evlilikEvlilik öncesi akla gelen gelmeyen her şey sorun oluşturabilir. Basit bir elbise tercihinden, makyaj detayına, ailelerin anlaşmazlığından, çiftlerin sorunlarına kadar. Peki evlilik arifesinde karşılaşılan sorunlarla nasıl başa çıkılır, nelere dikkat edilmelidir?

Sorunu 3. Kişilere Yansıtmayınız

İlk ve en önemli konu budur. Özellikle çiftler ilk başta yarı ciddi yarı şaka bir sorun tanımlamasında bulunabilir. Bu çok doğal bir süreçtir. Ne zaman ki ortada olan bir mevzuyu özellikle ailenizi karıştırarak çözmeye çalışırsanız işler sarpa sarabilir, hiç tahmin etmediğiniz sonuçlar doğurabilir.

Sorunu Kendi Aranızda Halletmelisiniz

Bu altın kuraldır, hatta varsa üstesinden gelemediğiniz bir problem, aileden önce çift terapistlerine, uzman psikologlara, aile danışmanlarına başvurmanız en mantıklı olanı olacaktır.

Eğer işe yardımı olsun diye aileler girer, iş ;

‘benim kızım bir tane’

‘benim oğlum aslan parçası’

noktasına iş gelirse o zaman hiç hoş olmayan süreçler yaşanabilir.

Sorun Çıkmaması Anormalliktir

Gerçekten de bu durum böyledir. Hiç bir sorun çıkmaması, her şeyin kusursuz olması durumunda endişe etmelisiniz aslında. Ufak veya büyük sorunlar en mutlu ve uzun ömürlü evliliklerde dahi gerçekleşir.

Bu tür sorunları;

Saygınızı kaybetmeden,

Birbirinizin görüşlerine değer verip dinleyerek,

Bulunduğunuz noktadan bir adım daha karşınızdakinin görüşüne yaklaşarak ortada bir noktada buluşmaya dikkat ederek,

evlilik öncesi yaşanan sorunlardan kurtulabilirsiniz. Bir kez daha vurgulayacak olursak, evlilik öncesi veya sonrası uzman görüşlerinden yararlanmanız veya terapi almanız oldukça doğal bir süreçtir. Gelişmiş bir çok Avrupa ülkesinde en mutlu evlilikleri olanlar dahil bu tür terapileri sürekli olarak almaktadır.

Mutlu Evlilik İçin
Mutlu Evlilik İçin

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir