Evlilik Öncesi Stres İle Nasıl Başa Çıkılır?

Mutlu EvlilikHer yazımızda belirtiriz siz değerli okurlarımıza, tatlı bir strestir evlilik sürecine giden yol. Gül bahçelerinin içinde bile can acıtacak dikenler vardır. Bunu bilmenin güzelliği ile yola çıkılsa dahi kimi zaman son raddeye gelir sabırlar, durmaz taşar, kırır, incitir, hiçbir şey yapmazsa hırpalar… Bunun için bir ömür bir yola baş koymak istediğinizle dahi ayrı düşürebilir… Peki ne yapmak mı gerekir, ilk önce derin bir nefes alıp sadece aldığınız nefese odaklanın sonrasında ise sizle paylaştıklarımızı okuyunuz…

Problem Ne?

Şuanda en basitinden sizi bu yazıyı aratıp bulduran ve okutan sebep ne? Sizin birlikte yola çıktığınız insanın sizi aldatması mı, yoksa orkestra seçiminde seçilecek ilk şarkının kararsızlığı mı?

Evet ilk yazdığımız problemse kesinlikle bir uzman psikolog ile bire bir görüşme seansları sizler için en uygun olanı olacaktır. Peki ikincisi ise şuanda bile aslında problem diye tanımladığınız olgunun ne kadar basit kaçtığını göreceksiniz.

Problem Nasıl Çözülür?

Problemi doğru saptamaktan sonra yapılacak şey ise basit, çözüm. Bunun için elde olan verilere dikkatle bakmalı sonrasında ise bunu basamak basamak ortaya koymalı.

,Düğün salonundaki basit bir sandalye kurdelesi seçimi de bir problem olabilir, istediğiniz düğün salonunu tutamamanız da, veya sevdiğiniz insanın ailesinin evliliğinizi desteklememesi de…  stres

Verdiğimiz uzman görüşü ve probleme yaklaşıp, çözme yeterliliğinizi arttırmak için evleneceğiniz insanla bunu açıkça konuşarak bir çift terapisi almanız emin olun sizler için oldukça yararlı olacaktır. Şunu da belirtecek olursak, sadece sorunlu olan ilşkiler değil, gelişmiş ülkelerde en mutlu evlilikleri olanların dahi bir uzman çift terapisti bulunmaktadır ve bu çok doğal bir realitedir.

Bu tatlı streste hepinize bir ömür boyu mutluluklar dileriz…

Evliliğimi Nasıl Kurtarabilirim
Evliliğimi Nasıl Kurtarabilirim

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir