Evlilikleri Bitiren Hatalar

boşanma nedenleriMaalesef ki her evlilik mutlu sonla bitmiyor. Bir çok sebepten dolayı özellikle evliliğin ilk 5 yılında boşanma olayları sıkça yaşanıyor. Geçmiş yılların verilerine bakıldığında maalesef ki her 5-6 evliliğin birinde boşanma gerçekleşmekte. Bunlardan her 10 boşanmanın 4 boşanma olayı ilk 5 yıllık evlilik sürecinde yaşanmaktadır. Peki evliliği bitirme sebepleri neler daha doğrusu bir evliliğin uzun ömürlü olmasını engelleyecek hatalar nelerdir neleri yapmaktan kaçınmalısınız sizler için araştırdık.

Ekonomik Sıkıntılar

Maalesef ki iki gönül bir oldu mu samanlık seyran olmuyor. Yaşanan boşanmaların bir çoğu geçim sıkıntısından meydana geliyor. Burada çiftlerin evlilik öncesinde birbirlerine verdikleri veya vereceklerini iddia ettikleri yaşam standartları oluşmayınca anlaşmazlıklar sonucu boşanmalar yaşanmakta.

Aileler

Hiç bir aile çocuğunun mutsuz olmasını istemez. Bir çoğumuz ailesi bu noktada iyilik yapayım derken, en ufak bir anlaşmazlığı dahi çok üst noktalara çıkarmakta. Bunun için uzmanlar özellikle aile içi yaşanan her tartışmanın ailelere yansıtılmamasını, çözümü çok basit olacak şeylerin ailelere yansıdıktan sonra içinden çıkılamaz bir hal aldığını belirtmekte.

Yalan Söylemek

Özellikle bayanlara söylenen yalanlar, sarsılan güvenin bir türlü yerine gelmemesinin en büyük nedenleri arasında yer almakta. Çiftlerin başvurdukları masum gibi gözüken ‘küçük’ yalanlar çiftleri boşanma eşiğine getiren en büyük nedenler arasında.

Aldatmak

Maalesef ki ayrılıkların en acı şekli olarak karşımıza çıkmakta. Çiftlerin bir başkası ile olan ilişkisinin fark edilmesi ise evlilikleri bitiren başka bir önemli boşanma sebebi.

Cinsel Sorunlar

Biyolojik veya psikolojik olarak oluşan cinsel problemler ise boşanmalara davetiye çıkarmakta. Çözüm olarak ise uzman bir hekime veya psikolağa başvurmak en doğru ve bilimsel olan durumdur.Boşanma

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir