Evlilikte Yaş Farkı Sorun Olur mu?

Mutlu EvlilikEvliliklerde yaş farkı sorun oluşturur mu? Bayan veya erkeğin yaş farkı ne denli önemlidir? Ülkemizde genellikle erkek lehine yaş farkı olduğunda toplumsal olarak gayet normal karşılanır, işin psikolojik ve fizyolojik avantajları bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Peki bu yaş farkı için ideal bir oran var mıdır?  Evlilikte yaş farkı önemli midir? yazımızda sizlerle bu sürecin alt yapısını incelemiştik.

Bu yazımızdan da anlaşılacağı gibi uzun ve mutlu bir evlilik için eş adaylarının birbirlerine yaş farkı önemli bir noktayı oluşturmaktadır. Genelleme yapmak her ne kadar yanlış olsa da, evliliklerde yaş farkı büyük oranda sorun oluşturmaktadır. 30’lu- 40’lı yaşlarda bu sorun pek anlaşılmamasına karşın, kendisi 38 yaşında eşi 58 yaşında olan birisi ne kadar uyumlu olabilir?

Son olarak her şeyin yaş farkı olmadığını eşler arası sevgi, saygı ve hoşgörünün de bir çok şeyin üstesinden geldiğini belirtmeliyiz. Fakat kafanızda yaş farkı sorun olur mu diye bir soru işareti varsa emin olun bu sizin için er ya da geç maalesef sorun olacaktır.

Hepinize bir ömür boyu mutluluklar dileriz..

Evlilikte Yaş Farkı Önemlimidir
Evlilikte Yaş Farkı Önemlimidir

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir