Fransız Dantelli Gelinlik Nasıl Anlaşılır

Çoğu gelinlikçi sizlere dantel süslemeli gelinlik modellerini tanıtırken, bunlar çok kaliteli Fransız danteli derler. Peki bir dantelin Faransız dantel olup olmadığını nasıl anlarız?

Çok profesyonel yolları olduğu gibi, sizlerin anlayabileceği en basit halinde anlatacak olursak 2 madde halinde bunu açıklayarak, sonrasında detaylarına ineceğiz.

1-) Fransız danteller, tüle işli olur, sonradan üzerine dikilmez.

Fransız tipi dantel modeli
Fransız tipi dantel modeli

2-)Fransız dantellerin alt kısmında saçaklar olur.

Fransız dantel saçakları
Fransız dantel saçakları

Fransız dantelleri metre olarak değil kupon olarak satılır, bir kupon 3 metreye denk gelir, kolay kolay hiç bir mağaza bir topu keseyim yarısını sana yarısını başkasına satarım demez, lütfen bunlara kanmayın, ayrıca Fransız dantel türleri oldukça yüksek fiyatlıdır. 4 metre dantel için 6 metre almak zorunda kalırsınızki buda bütçeniz için iyi olmayabilir.

Size tavsiyemiz bütçeniz çok iyi değilse Fransız dantelli olmayıp, uzman gelinlikçilerin ayırt edebileceği Fransız dantel türlerini isteyiniz.

Bütçeniz iyi ise eğer büyük gelinlik markalarından gönül rahatlığı ile alınız. En iyi Fransız dantel örneklerini ve orijinaline en yakın olanlarını, Kadıköy Söğütlüçeşme’de dulunan gelinlikçilerden, Eminönü’nde bulunan gelinlikçilerin bulunduğu dükkanlardan bulabilirsiniz.

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir