Gelin Bohçası Hazırlamada Püf Noktalar

Bohça hazırlama konusunda Gelin Bohçası ve Damat Bohçalarını ayrı ayrı sizler için açıklayarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Damat bohçası hazırlanırken söylediklerimiz şunlardı, Toplum olarak gelenekselleşmiş örf ve adetlerimiz vardır. Bunlardan biriside Bohça hazırlanmasıdır. İşin içerisinde olmayanlar ‘aman bundan basiti neymiş’ diyebilirler, fakat , o kadar  heyecan ve mutluluğun yanı sıra maalesef stresli olunacağı için bazen çok basitmiş gibi gözüken noktalar unutulur. Bizde sizler için maddeler halinde Gelin ve Damat bohçasında nelerin bulunması gerektiğini ele alacağız.

Nişandan sonra Erkek tarafı Gelin Bohçasını

Kız tarafı ise Damat Bohçasını birbirine götürürler.

Gelin Bohçasında Olması Gerekenler

Önce güzel bir Sandık tabi ki… Sandık ne kadar güzel olursa o kadar makbuldür, emin olun gelinler ömür boyu saklarlar o sandığı… İçi güzel işlenmeli, güpürlerle, dantellerle…

Gelin Sandığı
Gelin Sandığı
  • Makyaj Malzemeleri(Lütfen her şeyi alın ojeden, ruja kadar, emin olun evliliğinizin selametle başlaması için umduğunuzdan da önemli) Ayrıca Parfüm ve Deodorant Koymayı İhmal Etmeyin.
  • Pijama takımı, Gecelik, Sabahlık.
  • İç Çamaşır Takımı
  • Terlik, Ayakkabı, Çanta ve Gündelik Bir Kıyafet(Elbise Gibi)
  • Çorap
  • Gelin Bohçası
    Gelin Bohçası

İlla bunlar noktası virgülüne tammı olacak, veya bu kadarcık mı? diyenler çoğunluktadır, İlk şekilde soranlara, tabi ki elinizden geldiğince koyun, bir iki eksikten düğün iptal edilmez:)

İkinci soru için, isteyanler; anneye, babaya, kardeşe veya damadın diğer akrabalarına hediyelerde alabilir.

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir