Gelin Duvak Seçimi

Gelinliğinizi tamamlayan en önemli aksesuar olan duvak seçiminde dikkat etmeniz gerekn püf noktaları sizlerle bu yazımızda paylaşacağız. Son olarak ise en moda duvaklardan söz edeceğiz. Kısa olarak değinecek olursak bu sene bol küpürlü ve orta boy duvaklar en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor.

  • Boyunuz
  • Yüz Şekliniz
  • Saç stiliniz

Boyunuzla orantılı seçimyapmanızı tavsiye ediyoruz. Yani boyunuz uzun ise uzun duvak tercihiniz, boyunuz kısa ise kısa duvak tercihiniz olmalı. Emin olun daha şık ve zarif duracaktır.

Yüz şeklinize uygun duvak modelleri tercih etmeye dikkat etmelisiniz.

Yüzü yuvarlak ve iri olanlar için, en uygun duvak modeli yüzünüzü zarif gösterecek iki yana dökülen duvaktır. Saçınızın tepesinden tutturularak iki yana salınan duvak yüzünüze yakışabilir.

Alın bölgeniz genişse eğer, büzgülü ve dar duvakları denemelisiniz.

Yüzü uzun olanlar, öncelikle saçlarının şekline dikkat etmeliler, gereksiz yapılan topuzlar yüzünüze olduğundanda uzun göstereceğinden, yanlara dökülen saç modellerini ve duvakları tercih etmelisiniz.

Saç stili olarak burayı iki farklı yapıda inceleyeceğiz,

  • Kapalı Saçlar İçin Duvak Seçimi
  • Açık Saçlar İçin Duvak Seçimi

Bunlar için yukarıda bahsettiğimiz durumlar geçerliliğini korumakla birlikte, seç stili farkı olacağından, şu noktalara dikkat etmelisiniz.

Kapalı saçlar için duvak tercihiniz saçların gözükmemesi adına dar duvak türü olacak. Fakat bu duruma yüzü tombul ve toplu olanlar için önlem alınması gerekir. Bunun için işin içine bol küpürlerle süslenmiş modeller devreye girerse eğer çok mantıklı olur.

Açık saç için yüzü uzun olanların, saçlarını dalgalı ve yanlara açık bir şekilde saç yaptırmaları, yüzü toplu ve tombul olanların topuz gibi yüzü biraz uzun gösterecek zayıf hissettirecek modelleri tercih etmesi mantıklı olacaktır.

Bu yazımızda Kuş kafesi duvak, Nostajik duvak vb… gibi teknik kavramlara girmeden sizlere en yalın dille faydalı olmayı amaçladık. Özellikle gelinlik tercihini düşünürken duvaksız olarak kesinlikle karar vermeyin. Duvak gelinlikle bir bütündür, kesinlikle ayrı düşünülemez.

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir