Gelinlik Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinlik seçiminde dikkat edilecekler arasında olan noktaları sizlerle ayrıntıları ile bu yazımızda paylaşacağız.

  • Düğün konsepti
  • Fiziki özellikleriniz ( Bunun için Kısa boylular nasıl gelinlik tercih etmeli , yazımızı tıklayarak, kilolular, uzun boylular için gelinlik modellerimizi ayrıntılı incelemenizi tavsiye ederiz.
  • Damatla uyumunuzu dikkate almalısınız.
Kate-Middleton-Gelinliğinin-Modeli
Kate-Middleton-Gelinliğinin-Modeli

Düğün konseptine uygun seçimlerde özellikle kır düğünü mü, salon düğünü mü yapacaksınız sorusuna cevap vermelisiniz.

Özellikle kır düğünü yani yaz aylarında düğün yapacaklar için ,tercih edecekleri  gelinlik özellikleri, çalılıklara takılmayan çok uzun olmayan kuyruk ve duvak modelleri, açık havadan dolayı terleme riskine karşı ince tüllü kumaş türleri,(tavsiyemiz saten ve tafta türü kumaşları seçmemeniz yönünde, bu tarz kumaşları kapalı mekanlarda ve biraz daha serin havalarda tercih etmeniz yönünde olacak) hafif soft gelinlikler ve volanlı etekler tercih edilmeli, konsepte uygun neşeli ve dantel süslemeli dekolteler olacaktır.

Düğün salonlarında yapılacak organizasyon için gelinlik seçeceklerin ilk dikkat etmesi gereken noktalardan birisi mekanın uyumuna ters düşmeyen bir model olmaması. Özellikle straplez gelinlik ve dantel süslemeli gösterişli balo gelinliklerini tavsiye ederiz.

Önemli Not

Hiç bir şekilde kağıt üzerinde beğendiğiniz gelinlik modelini son dakikaya bırakmayın. Gelinlik provalarına 2 ay önceden başlayarak, muhakkak düğününüze 1-2 hafta kalana kadar bu işi hallediniz.

Gelinlik seçiminde göğüs ve sırt kısmı en önemli noktalardandır. Ne çok sıkmasını ne de çok bol olup pötür pötür durmamasına özenle dikkat ediniz.

En Güzel Kraliyet Tipi Gelinlik Modelleri
En Güzel Kraliyet Tipi Gelinlik Modelleri

Damatla Uyum

Sizin vücut tipiniz kadar damat özellikleri de önemlidir, örneğin biraz minyon tipli bir damat yanına balo tipi gösterişli gelinlik seçmek yanlış olacaktır, veya çok iri yarı bir damat adayının yanında çok sade bir gelinlik tercihinde bulunmanızda o denli yanlış olacaktır.  Bunun için sizlerle paylaştığımız Kısa boylular nasıl gelinlik tercih etmeli türü yazılarımızı okuyarak daha iyi bir izlenim elde etmeniz olacaktır.

Hepinize kolaylıklar ve bir ömür boyu mutluluklar  dileriz.

evliliksureci.com

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir