Hamile Kalmaya Yardımcı Besinler Nelerdir

hamile-kalmaya-yardimci-besinlir
hamile-kalmaya-yardimci-besinlir

Bir bayanın en çok istediği şey anneliktir. Annelik müthiş bir duygudur. Hamile olup bebeğinizi kucağınıza almayı hayal eder hatta anne dediğini bile düşlersiniz.

Hamile kalmadan önce hamile kalmanıza yardımcı olabilecek bir çok  sağlıklı yiyecek vardır ve bunları  tercih etmelisiniz. Bu besinler nelerdir ?

  1. Süt içmelisiniz ;  Uzmanlar sütün yumurtlama fonksiyonlarını arttırmaya yardımcı olduğunu belirtiyor. Bundan dolayı bol miktarda süt ve süt ürünlerini tüketmelisiniz.
  2. Balık Yemelisiniz ; Haftada iki porsiyon balık yemelisiniz. Balık vitamin kaynağıdır.  ( Uskumru, somon, sardalya, hamsi, alabalık gibi yağlı balıklar tercih edebilirsiniz. )
  3. Bol Meyve Yemelisiniz ; Meyve yumurta ve sperm kalitesini artırır. Bayanlar gün içinde en az 3 porsiyon meyve tüketmelisiniz . (portakal, limon, mandalina, greyfurt , armut ,  gibi meyveler tüketebilirsiniz. )
  4. Bol Sebze Tüketilmelisiniz ;Günde 2 porsiyon tüketmenizde fayda vardır. Bunlar ; Karnıbahar , lahana , brokoli , havuç , kereviz gibi sağlıklı sebzeler tercih etmelisiniz.
  5. Protein ağırlıklı beslenmelisiniz ; Et, baklagiller, fasulye, yumurta ve kümes hayvanları protein kaynaklı besinlerdir. Bunları mutlaka tüketmelisiniz.
  6. Lif içeren yiyecekler ; Tam buğday, yulaf ezmesi, mısır unu, tam tahıllı mısır, kahverengi pirinç, yulaf bol lif içerir.

Yukarıda bahsettiğimiz besinler ve bunun gibi sağlıklı yiyecekler tercih etmeli ve sağlıksız bütün yiyeceklerden uzek durmalıyız. Sağlıklı bir gebelik sağlıklı bir beslenme ile tamamlanır. Her zaman sağlıklı besinler tüketilmelidir. Fakat gebelik düşünüyorsanız buna daha da dikkat etmenizde yarar var.

hamilelige-yardimci-olan-en-saglikli-yiyecekler
hamilelige-yardimci-olan-en-saglikli-yiyecekler

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir