Hamilelik Belirtileri Nelerdir

hamilelik belirtileri nelerdir
hamilelik belirtileri nelerdir

Bütün evli çiftlerin bir müddet sonra hayalidir bebek sahibi olmak. Hamilelik haberini almak sabırsızla beklenir. Hamilelik ile ilgili belirtiler olduğunda ve hamile olunduğu öğrenildiğinde ise anlatılmaz bir duygu ve mutluluk yaşanır.

Hamilelik belirtileri her kadında farklı olabilmektedir. Bazı bayanlar adet öncesi yaşananları hamilelik belirtileri ile karıştırabilirler. Ya da bazı bayanlar hamilelik belirtilerinin hiç birini yaşamayabilir. Hamilelik belirtilerini sizlerle paylaşacak olursak ;

Kendinizi çok yorgun hissedebilir ve gün içinde çok fazla uykunuz gelebilir.

Hormonlarda olan değişiklikler nedeniyle mide bulantısı ve kusma olabilir. Genelde sabah bulantıları olarak yaşanır. Fakat günün herhangi bir saatinde de yaşayabilirsiniz.

İştahınızda bir artış söz konusu olabilir. Gün içinde açlık hissi çok fazla olabilir ve sürekli yeme isteğiniz söz konusu olacaktır.

Bazende iştahın tam tersi yiyeceklerden tiksinmede olabilir.

Daha fazla idrara çıkma olacaktır. Gün içinde de olacaktır fakat özellikle gece uykunuz idrar sıkışmasından dolayı çok sık bölünebilir.

Ani hareketlerde baş dönmesi yaşanabilir.

Muhtemelen ruh halinizde değişiklikle olacaktır. Ani sinirlenmeler ve ya ani duygusallaşma söz konusu olabilir.

Tabi ki hamilelik belirtisinin en etkilisi adet gecikmesidir. Bazen ise lekelenme görülür buna da implantasyon yani yerleşme kanaması denir.

Bu durumlar herhangi birini ve ya bir kaçını yaşayabilirsiniz. Böyle bir durumda gebelik testi yaptırmanız iyi olacaktır. Kesin sonuç için ise kanda gebelik testi yaptırmanız en uygunudur.

hamilelik nasil anlasilir
hamilelik nasil anlasilir

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir