İstanbul’da Ucuz Gelinlik Nereden Alınır?

Kalp yaka, prenses gelinlik modeli
Kalp yaka, prenses gelinlik modeli

Heyecanlı ve bir o kadar da masraflı bir iştir düğün. Düğün için bütçe kısıtlamasına ‘gelinlik’ ucuz olsun niyetinde iseniz bu yazı tam sizler için. Öncelikli olarak Anadolu Yakası ve Avrupa Yakasında en ucuza ve en fazla çeşitte bulabileceğiniz yerleri sizlere ayrıntılı olarak yazacağız.

Kadıköy, Altıyol, Söğütlüçeşme, Bahariye’de sayısız gelinlikçi var. Buranın fiyatları piyasaya göre normal. Sizlere tavsiyemiz sadece buralarda cadde üstünde yer alan gelinlikçilere ve moda evlerine gitmek yerine birde buraların ara sokaklarında yer alan yerlerdende fiyat almanız olacaktır. Bu bölgelerdeki gelinlikçilerin elit ve güzel gözükmesi gözünüzü korkutmasın fiyatları makul olan bir çok model var. Şöyleki 1500-2000 TL arasında bir çok model bulabilirsiniz.

Ümraniye, işin açıkçası en iyi bildiğim bölgedir. Buraya gelen müşterilerin çoğu uygun fiyatlı gelinlik baktıkları için esnaf birazda sürümden kazanma peşinde. Yeni açılan büyük alışveriş merkezinden çarşıya kadar bir çok dükkan bulunmaktadır, vaktiniz varsa ve buraya yakınsanız mutlaka Ümraniye’ye uğramanızı tavsiye ederiz, eski İgdaş binası şimdi Ümraniye Meydanı olan yerdeki gelinlikçilerde utanmadan sıkılmadan iyi bir pazarlık yapmanızı tavsiye ederiz.

Fatih ve İkitelli gelinlikçilerin kalbinin atım noktasıdır. Toptan bu işi yapan yerlere giderseniz pişman olmazsınız. Özellikle Gelinlikçiler Çarşısı ve Fevzipaşa Caddesinde yer alan dükkanlarda çok fazla çeşie ve fiyatta gelinlik modelleri mevcuttur. Bu bölgede olanlar mutlaka zamanlarını ayırmalılardır.

Eminönü, Mahmutbey özellikle çarşısı her zaman kalabalık olan bu yerlerden her bütçeye uygun gelinlik bulmak mümkündür. Birazda ucuz gelinlik seçeceğiniz kumaşa, dantele, işlemeye göre değişkenlik göstermektedir. Bunun için gelinlikçiye gitmeden sitemizde yer verdiğimiz diğer bilgileride okumanızı tavsiye ederiz.

 

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir