İsteme Adetleri (Tuzlu Kahve)

Kız İstemede Tuz Ve Biberi Abartmamak Lazım
Kız İstemede Tuz Ve Biberi Abartmamak Lazım

Genç kızlar için eş adayına tuzlu kahve ikramı aslında bilindiğinden çok daha derin ve anlamlı bir gelenektir. Genç kız eş adayına benimle hayatın her aşamasında yan yana olur musun der, erkek ise tuzlu kahveyi içerek senden gelen her ne ise razıyım der… İşte isteme adetlerinden olan tuzlu kahve ile ilgili detaylar:

Tuzlu kahve, normal olarak yapılan kahve içerisine tuz eklenmesidir. Günümüzde acı biber, baharat vb. şeyler karıştırılıyor bu konuda dikkatli olun, çünkü en son bir damat adayı alerjiden dolayı bu şekilde içtiği kahveden çok kötü etkilenmişti. Burada katılacak tuz sadece sembolik anlam ifade etmeli, abartmamanın faydası bulunmakta.

Kız İsteme
Kız İsteme

Kız isteme sırasında özellikle damat için tuzlu kahve ayırt edilir, bilhas damat adayına sunulur. Damat adayının ise verilen tuzlu kahveyi sonuna kadar bitirmesi beklenir. Damat adayı ise ‘yar elinden zehir olsa içilir’ düsturundan hareketle, tuzlu kahveyi bitirir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte çok güzel tuzlu kahve içen damat adaylarının videoları bolca sosyal medya ortamında paylaşılmakta.

Özetlemek gerekirse, tuzlu kahve sadece müstakbel damada, bizzat müstakbel gelin hanım kız tarafından ikram edilir.

admin

Evliliğe dair her şeyi paylaşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir